eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Obierwia: Ścieżki nie ma, bo stoi na niej płot. „Czy musi dojść do tragedii?” (ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 3514
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3514

Mieszkańcy miejscowości Obierwia (gm. Lelis) skarżą się na nieukończony odcinek ścieżki pieszo-rowerowej. Okazuje się, że dokończenie budowy blokuje jeden z gospodarzy.

- To się nie mieści w głowie, co tu się dzieje. Jak można coś zacząć i nie skończyć? Z uwagi na rozpoczynający się rok szkolny nasze dzieci każdego dnia będą pokonywały tę trasę. Droga prowadzi również do kościoła i cmentarza. Mało tego, niedokończony odcinek znajduje się tuż przed zakrętem. Czy musi dojść do tragedii, by wreszcie ktoś się tym zajął? - pyta zbulwersowana Maria, mieszkanka Obierwi.

Zapytaliśmy Wojciecha Zająca, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce, co stoi na przeszkodzie dokończenia budowy oraz kiedy prace ruszą dalej.

- W ramach przebudowy ciągu komunikacyjnego Dylewo - Obierwia - Przystań - Nowa Wieś w 2009 roku przebudowano drogę o długości prawie 13 km. Inwestycja objęła również budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Roboty rozpoczęto w kwietniu 2009, a zakończono w sierpniu tego samego roku. Z uwagi na samowolne ogrodzenie posesji, bez uzgodnienia i wgrodzenie się w pas drogowy przez mieszkańca Obierwi - według oświadczenia żony gospodarza, nastąpiło to około 25 lat temu - nie było możliwości wykonania ścieżki. Sprawa została skierowana do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ostrołęce, który nakazał rozbiórkę ogrodzenia. Właściciel posesji złożył odwołanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie. Sprawa jest w toku. Warunkiem dokończenia ścieżki będzie rozbiórka i przestawienie istniejącego ogrodzenia - poinformował nas Zając.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl

fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×