zdjecie 8142
zdjecie 8142
2017-12-08T10:35:33+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Z ronda pod prąd i przez przejście dla pieszych [AKTUALIZACJA, WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
1
21

Ogromne zagrożenie spowodowała dla innych kierowców kobieta jadąca volvo, na którą natknął się Nasz Czytelnik. Całe szczęście, dzięki jego szybkiej reakcji, nie doszło do tragedii, jednak było blisko…

Do zdarzenia doszło we wtorek 5 grudnia w godzinach popołudniowych na tzw rondzie turbinowym w zbiegu ulic Goworowskiej, Korczaka i Rodziny Ulmów. Kierowca auta z wideorejestratorem poruszał się od strony ulicy Poznańskiej, przed nim, na rondzie od strony ulicy Goworowskiej jechało volvo, za kierownicą którego siedziała kobieta. Kierująca chciała najprawdopodobniej zjechać w kierunku pobliskiej galerii handlowej, jednak „pogubiła się” i przeskakując pomiędzy gumowymi ogranicznikami przejechała dwa pasy ruchu i ostatecznie skręciła pod prąd w ulicę Ulmów. Dodatkowo, gdy kierująca zorientowała się, co zrobiła, chciała wrócić na swój pas jezdni wykorzystując do tego przejście dla pieszych. Zajechała przy tym drogę kierowcy z wideorejestratorem. Ten szczęśliwie zdołał wyhamować i uniknął zderzenia.

Na jej nieszczęście, całą sytuację widzieli funkcjonariusze policji, którzy natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującej.

- W dniu 5 grudnia bieżącego roku około godziny 13:35 policjanci wydziału patrolowego podjęli interwencję w stosunku do kierującej osobowym volvo, która popełniła wykroczenia w ruchu drogowym. Kierującą  okazała się mieszkanka powiatu makowskiego, wraz z nią podróżowała około  80 – letnia Seniorka. W trakcie interwencji okazało się, że kierująca  jedzie wraz ze swoją matką, która bardzo  źle się czuje do szpitala, a popełnione przez nią wykroczenia wynikały jedynie z konieczności jak najszybszego do niego dotarcia, a prowadzone  do niego remonty ulic utrudniały szybkie do niego dotarcie. W związku z zaistniałą sytuacją kobieta została pouczona. Z uwagi, że stan starszej Pani nie wymagał eskortowania jej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych  funkcjonariusze szybko zakończyli niezbędne czynności i wskazali kierującej najszybszą drogę do szpitala - mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×