eOstroleka.pl
Polska,

Pikieta przed TVP: „Powodem bezpośrednim było manipulowanie informacjami przez Piotra Kraśkę” [VIDEO]  

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Warszawa: Kordony policji, miasteczko namiotowe i debaty o sytuacji w kraju - tak wyglądała dwudniowa pikieta zorganizowana przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 przed siedzibą TVP na placu Powstańców Warszawy.

Zaczęło się w sobotnie przedpołudnie, gdy przedstawiciele protestujących chcieli zanieść władzom TVP petycję, w której domagali się m.in. zniesienia cenzury w mediach i zwolnienia szefa „Wiadomości” Piotra Kraśki. Nie udało się, protestujących nie wpuszczono.Wśród uczestników byli m.in. Robert Frycz, autor strony internetowej Antykomor.pl, Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Dorota Kania dziennikarka „Gazety Polskiej” i wicenaczelna portalu Niezależna.pl oraz Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu Gazety Polskiej.

Zgodnie z zapowiedzią protest kontynuowany był również w niedzielę. Z protestującymi spotkała się m.in. senator PiS Dorota Czudowska. Pikieta zakończyła się o g. 15.30, kiedy do zgromadzonych przybył ksiądz Stanisław Małkowski, który modlił się wraz z protestującymi.

Tak o pikiecie napisał Krzysztof Czabański: Powodem bezpośrednim było manipulowanie informacjami przez szefa od wiadomości w tvp, Piotra Kraśkę , np. znaczne ociąganie się z podaniem telewidzom, że w grobie Anny Walentynowicz pochowano kogoś innego, bo pomylono ciała. Ale chodziło też o to, żeby telewizja publiczna przedstawiała rzeczywistość obiektywnie i prezentowała opinie wielu grup obywateli, nie tylko tych, którzy kochają obecny rząd. Jednym słowem, żeby telewizja była rzeczywiście publiczna!

W tym też celu Ewa Stankiewicz chciała wejść do gmachu telewizji i zostawić tam list ze swoimi postulatami, także z postulatami stowarzyszenia „Solidarni 2010” i postulatami wielu dziennikarzy niezależnych. I tu - niespodzianka: TVP otoczona została kordonem policji w pełnym bojowym ekwipunku, do gmachu wejść nie można! Pamiętam, że tak już było w PRL-u. Wtedy też, przy lada protestach społecznych, władza otaczała budynki telewizji kordonami milicji obywatelskiej, a wokół snuły się grupki cywilów o paskudnych gębach, którzy byli gotowi wykonać każdą żądaną przez władzę prowokację. W sobotę tajniacy również byli, choć już chytrzej dobrani. Po dwóch chłopaków plus dziewczyna, o bardziej cywilizowanym niż za czasów PRL-u wyglądzie, ale niezawodnie gotowi wykonać, co im władze polecą, żeby obciążyło konto demonstrujących.[źródło: Solidarni2010.pl / Niezależna.pl / Gazeta Polska Codziennie]
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×