eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Pociągi Ostrołęka-Białystok. Poseł Grabowski mówił o tym w Sejmie [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9926
zdjecie 9926
REKLAMA
zdjecie 9926

Poseł Marcin Grabowski podziękował z sejmowej mównicy za odtworzenie połączeń kolejowych między Ostrołęką a Białymstokiem. Już w marcu po 25 latach przerwy będzie można pojechać pociągiem z Ostrołęki do stolicy województwa podlaskiego.

Od 18 marca z Ostrołęki do Białegostoku i w kierunku przeciwnym kursować będą dwie pary pociągów pasażerskich. Ta znakomita informacja dotarła nawet... do Sejmu. Za sprawą posła ziemi ostrołęckiej Marcina Grabowskiego.

- Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ja z dobrą informacją, szanowni państwo. Oświadczam, że po 25 latach, 18 marca 2024 r. pojadą pociągi pasażerskie na linii kolejowej Ostrołęka - Łapy - Białystok - powiedział w Sejmie poseł Marcin Grabowski, dodając:

I, szanowni państwo, chciałbym w imieniu mieszkańców subregionu ostrołęckiego, samorządowców, braci kolejarskiej, wszystkich organizacji pozarządowych, własnym również serdecznie podziękować tym, którzy przyczynili się do tego finansowania na ten rok 2024, przede wszystkim samorządowi województwa podlaskiego, radnym, marszałkowi, wicemarszałkowi województwa podlaskiego Markowi Olbrysiowi, który był indywidualnie zaangażowany w ten projekt, ważny projekt dla nas, dla naszego subregionu ostrołęckiego, województwa podlaskiego. Dlatego, szanowni państwo, niezmiernie się cieszę, bo jeszcze nie tak dawno jako radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego też wielokrotnie pisałem, składałem interpelację, zadawałem pytania na sesji, na posiedzeniach komisji do pana marszałka województwa mazowieckiego. I apeluję do marszałka województwa mazowieckiego o to, żeby włączył się również w to, w ten ważny dla nas projekt kolejowy.

"Jeszcze raz dziękuję i zapraszam 18 marca na przejazd pociągiem z Ostrołęki do Białegostoku wszystkich mieszkańców, sympatyków kolei. Miłego, dobrego podróżowania" - zakończył Grabowski.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×