eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podopieczni Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Przedszkolu Miejskim Nr 17 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1184
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 1184
Każdy kto ma dobre serce może zostać św. Mikołajem – to przesłanie towarzyszyło spotkaniu, które zostało zorganizowane dla dzieci z Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” przez grupę „Motylki” z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Ostrołęce.

W środę 11 grudnia. Podopieczni placówki z dyrektor Iwoną Brzezińską  oraz całą społecznością przedszkola mieli okazję, w świątecznej atmosferze, obejrzeć teatrzyk pt. „Mikołajkowe opowieści”. W nastrój oczekiwania na narodzenie Bożej Dzieciny,  wprowadził wszystkich zgromadzonych Ks. Dariusz Tybura. Mali aktorzy pokazali, że warto wierzyć w dziadziusia z siwą brodą, o cudownym sercu, który wszystkim rozdaje prezenty. Sednem spotkania była, jakże wyniosła, przepełniona wielkim wzruszeniem,  chwila przekazania prezentów dla dzieciaków z „Korczakówki” przez Maksymiliana Gwiazdowskiego - właściciela klubu Cuba Libre i Dariusza Aleksandrowicza - właściciela firmy „Darex - Nieruchomości”, którzy tego dnia, choć nie wyglądali jak św. Mikołaj, to okazali się ludźmi, którzy potrafią dzielić się z innymi. Podążając za słowami wielkiego człowieka, błogosławionego Jana Pawła II rozważmy to, że „drugi człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Przedszkolaki zaprosiły w swoje progi starszych kolegów i koleżanki i stanęły na wysokości zadania, ludzie o dobrym sercu otworzyli się dla innych, a wszyscy razem miło spędzili czas.
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19 dk20  21 dk22
dk23  24  25  26  27 dk28  1
×