2019-07-12T10:38:39+02:00 eOstroleka.pl 10 0 1 10
Powiat ostrołecki,

Półkolonie dla dzieci z gminy Kadzidło dobiegły końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
1
0
2
Najlepszy komentarz
~Gość, 11:19 12-07-2019,   100%
Pierwsze słyszę że były organizowane takie półkolonie dla dzieci z gminy Kadzidło, a informacji szukalam na stronie gminy. Chętnie bym zapisała i swoje dzieci, widocznie nie dla wszystkich były.
odpowiedz   •   oceń :  
Dobiegły końca półkolonie organizowane w dniach 24.06-05.07.2019 przez Gminę Kadzidło oraz ZPO w Kadzidle.

Wzięło w nich udział 60 dzieci w wieku 6-10 lat. Dzieci były podzielone na dwie grupy po 30 osób: pierwsza grupa wzięła udział w półkoloniach w ostatnim tygodniu czerwca, zaś druga grupa w pierwszym tygodniu lipca). Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawowali pedagodzy z tutejszej szkoły, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku.

Celem zajęć był między innymi udział dzieci w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych oraz
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy - turystyka.


Pierwszego dnia dzieci zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi w czasie trwania zajęć. Odwiedziły straż pożarną, gdzie funkcjonariusz Michał ze swoimi kolegami przedstawił im pracę strażaka oraz sprzęt na jakim pracują. Na koniec czekała je atrakcja w postaci kurtyny wodnej. Dzieciaki zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich domów.

Drugiego dnia udały się do Tatar, gdzie miały zajęcia z hipoterapii. Po zajęciach dla dzieci został przygotowany poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. Pani Monika opowiedziała dzieciom o koniach, każde z dzieci mogło usiąść w siodle i pojeździć na koniu. Było to niezapomniane wrażenie.

Trzeci dzień to wycieczka do Warszawy. Tam dzieci obejrzały film w Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik o ziemi, słońcu i gwiazdach. Później wzięły udział w lekcji robienia cukierków w Manufakturze Cukierków, a na koniec bawiły się w sali zabaw. To był gorący dzień nie tylko ze względu na temperaturę na zewnątrz, ale przede wszystkim z powodu wrażeń z przeżytych atrakcji.

Czwartego dnia atrakcją był wyjazd do papugarini w Łomży. Miejsce to to między innymi sala lotów z kilkudziesięcioma papugami różnych gatunków. Wizyta w tym miejscu zapewniła świetną rozrywkę wszystkim dzieciom, które poznały tam unikatowe ptaki - dotknęły je, a nawet nakarmiły.

Piąty dzień, to spotkanie z alpakami. Pani Natalia - opiekun Karola i Perły - opowiedziała dzieciom o zwierzakach. Każde dziecko miało możliwość pogłaskania i karmienia alpak.

Każdego dnia dzieci brały udział w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych, ruchowych i integracyjnych. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłku w postaci drugiego śniadania.

Tegoroczne półkolonie okazały się doskonałą wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Zajęcia zaspokoiły oczekiwania wszystkich uczestników, jak również ich rodziców. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazują, iż należy je kontynuować i rozwijać w latach przyszłych.

Na koniec dzieciaki otrzymały upominki od wójta Dariusza Łukaszewskiego. Półkolonie zostały sfinansowane z budżetu Gminy Kadzidło.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 11:19 12-07-2019,   100%
Pierwsze słyszę że były organizowane takie półkolonie dla dzieci z gminy Kadzidło, a informacji szukalam na stronie gminy. Chętnie bym zapisała i swoje dzieci, widocznie nie dla wszystkich były.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp, 12:33 13-07-2019,   -
Te co miały być były. Ale się dzieje w gminie nie ma to ze tamto
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2