zdjecie 8795
2019-07-12T10:38:39+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Półkolonie dla dzieci z gminy Kadzidło dobiegły końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
1
0
2

Dobiegły końca półkolonie organizowane w dniach 24.06-05.07.2019 przez Gminę Kadzidło oraz ZPO w Kadzidle.

Wzięło w nich udział 60 dzieci w wieku 6-10 lat. Dzieci były podzielone na dwie grupy po 30 osób: pierwsza grupa wzięła udział w półkoloniach w ostatnim tygodniu czerwca, zaś druga grupa w pierwszym tygodniu lipca). Pieczę nad naszymi milusińskimi sprawowali pedagodzy z tutejszej szkoły, którzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wypoczynku.

Celem zajęć był między innymi udział dzieci w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych oraz
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy - turystyka.


Pierwszego dnia dzieci zostały zapoznane z zasadami obowiązującymi w czasie trwania zajęć. Odwiedziły straż pożarną, gdzie funkcjonariusz Michał ze swoimi kolegami przedstawił im pracę strażaka oraz sprzęt na jakim pracują. Na koniec czekała je atrakcja w postaci kurtyny wodnej. Dzieciaki zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich domów.

Drugiego dnia udały się do Tatar, gdzie miały zajęcia z hipoterapii. Po zajęciach dla dzieci został przygotowany poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. Pani Monika opowiedziała dzieciom o koniach, każde z dzieci mogło usiąść w siodle i pojeździć na koniu. Było to niezapomniane wrażenie.

Trzeci dzień to wycieczka do Warszawy. Tam dzieci obejrzały film w Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik o ziemi, słońcu i gwiazdach. Później wzięły udział w lekcji robienia cukierków w Manufakturze Cukierków, a na koniec bawiły się w sali zabaw. To był gorący dzień nie tylko ze względu na temperaturę na zewnątrz, ale przede wszystkim z powodu wrażeń z przeżytych atrakcji.

Czwartego dnia atrakcją był wyjazd do papugarini w Łomży. Miejsce to to między innymi sala lotów z kilkudziesięcioma papugami różnych gatunków. Wizyta w tym miejscu zapewniła świetną rozrywkę wszystkim dzieciom, które poznały tam unikatowe ptaki - dotknęły je, a nawet nakarmiły.

Piąty dzień, to spotkanie z alpakami. Pani Natalia - opiekun Karola i Perły - opowiedziała dzieciom o zwierzakach. Każde dziecko miało możliwość pogłaskania i karmienia alpak.

Każdego dnia dzieci brały udział w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych, ruchowych i integracyjnych. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłku w postaci drugiego śniadania.

Tegoroczne półkolonie okazały się doskonałą wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Zajęcia zaspokoiły oczekiwania wszystkich uczestników, jak również ich rodziców. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazują, iż należy je kontynuować i rozwijać w latach przyszłych.

Na koniec dzieciaki otrzymały upominki od wójta Dariusza Łukaszewskiego. Półkolonie zostały sfinansowane z budżetu Gminy Kadzidło.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×