2022-01-04T08:25:31+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prawo, emocje i LGBT

REKLAMA
REKLAMA
1
4
8

"Według Sądu Okręgowego w Ostrołęce, rodzina to także związki jednopłciowe, a dziecko może byc indoktrynowane demoralizującymi standardami WHO" - pisze Nasz Dziennik. Decyzja ostrołęckiego sądu odbiła się szerokim echem w krajowych mediach.

W ostrołęckim sądzie zapadł wyrok w głośnej sprawie "samorząd kontra Atlas Nienawiści". Powiat przasnyski pozwał aktywistów, którzy założyli "Atlas", domagając się m.in. przeprosin za umieszczenie w nim tego powiatu. Pozew został oddalony. Spore emocje wzbudziło uzasadnienie wygłoszone w sali rozpraw.

Jak informował portal oko.press, sąd wskazywał m.in. na statystyki dotyczące przemocy wobec osób LGBT w Polsce. - Na koniec sędzia zwróciła też uwagę, że uchwała o Samorządowej Karcie Praw Rodziny zawęża definicję rodziny do małżeństwa kobiety i mężczyzny, a także ich dzieci - pisał serwis oko.press.

Sąd mógł poprzestać na temacie wolności słowa, ale poszedł dalej. Nie tylko powołał się na orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ale powiedział wprost, że rodzina to nie tylko małżeństwo kobiety i mężczyzny wychowujące dzieci. Ale także matka wychowująca dziecko z partnerką lub mężczyzna wychowujący dziecko z partnerem

- mówił Kuba Gawron, jeden z pozwanych twórców Atlasu Nienawiści, cytowany przez oko.press.

Pozwani są oczywiście zadowoleni z oddalenia pozwu. Druga strona - jak to bywa w sądowych sprawach - zadowolona nie jest.

- Będziemy oczywiście się odwoływać od tego wyroku, ponieważ nie chodziło nam o to, żeby sąd wypowiadał się o swoich poglądach na temat LGBT i rodziny, tylko o to, żeby wypowiedział się na temat tego, czy z zapisów naszej Karty wynika, że jesteśmy nienawistni - mówi starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, cytowany przez "Nasz Dziennik". W jego ocenie, w karcie nie ma żadnych treści dyskryminacyjnych.

W artykule wypowiadają się także dr Marcin Romanowski, który uważa, że "coraz częściej sędziowie zmieniają się w polityków w togach", jak również mecenas Paweł Szafraniec, reprezentujący Powiat Przasnyski przed sądem - on z kolei twierdzi, że do rozstrzygnięcia doszło w oparciu o "ideologiczny światopogląd".

Źródło: oko.press, Nasz Dziennik
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×