eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Znany biznesmen i polityk stanie przed sądem. Chodzi m.in. o działki przy Targowej w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia w głośnej sprawie, w której oskarżony jest znany niegdyś biznesmen, wideobloger i działacz społeczno-polityczny Zbigniew S. Jest on oskarżony o oszustwo, związane między innymi z działką przy ulicy Targowej w Ostrołęce.

O Zbigniewie S. - który był nie tylko przedsiębiorcą, ale i działaczem społecznym, wideoblogerem, a także politykiem (w 2015 r. startował do Sejmu z ramienia własnej partii) - informowaliśmy wielokrotnie w naszym serwisie. Także przy okazji wyroku, jaki zapadł w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce.

zdjecie 300

W innej sprawie, w czerwcu 2021 r. w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie, S. usłyszał zarzuty dokonania oszustwa co do mienia wielkiej wartości. Jak się wówczas dowiedzieliśmy, sprawa ma ścisły związek z Ostrołęką.

Pokrzywdzeni w tej sprawie to mieszkańcy Ostrołęki, którzy dziesięć lat temu znajdowali się w trudnej sytuacji finansowej - byli zadłużeni na ponad 3,3 mln zł. Wówczas wystawili na sprzedaż nieruchomości mieszczące się w Ostrołęce, przy ul. Targowej. Znajdowały się na nich stacje gazu LPG. Były to działki o dość dużej powierzchni i sporej wartości.

Do pokrzywdzonych miał zgłosić się notariusz z Warszawy, który przekazał, że zna osobę zainteresowaną kupnem działek. Tą osobą, zdaniem śledczych, miał być Zbigniew S. Jak ustalono w toku śledztwa, miał on zadeklarować zakup dwóch nieruchomości w Ostrołęce oraz dodatkowo - dwóch we wsi Sadykierz. W zamian miał m.in. spłacić wierzytelności zadłużonego małżeństwa.

Jak poinformował nas w czerwcu 2021 r. prokurator Marcin Saduś z Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Zbigniew S. w 2011 roku miał podpisać u notariusza zobowiązanie do przejęcia długów. Sprzedającym wpłacił gotówką niewielką kwotę. Według prokuratury, Zbigniew S. miał świadomie wprowadzić małżeństwo w błąd, wiedząc, że podpisane przez niego oświadczenie nie jest skuteczne bez zgody banku, w którym zadłużone było małżeństwo. Prokuratura uważa, że do skutecznego przejęcia długu nie mogło dojść. Stąd też zarzuty oszustwa.

- Sprawa ma ścisły związek z Ostrołęką, choć przestępstwo popełnione zostało w Warszawie, w kancelarii notarialnej - wyjaśniał  prok. Saduś. Jak informowała prokuratura, Zbigniew S. usłyszał zarzuty, ale nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Dziś już wiadomo, jaki jest dalszy ciąg tej sprawy.

Prokuratura Regionalna w Warszawie w poniedziałek skierowała akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi S. Polska Agencja Prasowa informuje:

Z materiału dowodowego wynika, że oskarżony w rozmowach ze świadkami miał wyśmiewać pokrzywdzonych określając ich jako "frajerów, którzy za 68 tysięcy oddali dwie stacje paliw, bar i stacje LPG z działką".

Za zarzucany w akcie oskarżenia czyn Zbigniewowi S. grozi do 12 lat więzienia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×