zdjecie 145
zdjecie 145
2021-02-05T21:16:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent Ostrołęki odpowiada rzecznikowi ministra. Pisze o "spreparowanym akcie oskarżenia"

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
5
11
70

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zabrał głos po akcie oskarżenia, jaki przeciwko niemu skierowała łomżyńska prokuratura. Zrobił to na Twitterze, gdzie odpowiedział na wpis Stanisława Żaryna, rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych. Napisał o "spreparowanym akcie oskarżenia".

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrołęki. Śledczy zarzucają Łukaszowi Kulikowi popełnienie czterech przestępstw związanych z nieprawidłowościami przy organizacji przetargów. Prezydent Ostrołęki nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

- Jak wynika z ustaleń śledztwa Prezydent Ostrołęki składał fałszywe oświadczenia dotyczące braku zależności faktycznej i prawnej od jednego z potencjalnych kontrahentów występujących w procedurach o udzielenie zamówień publicznych - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który sprawę aktu oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrołęki komentował również w TVP Info.Odpowiedział mu... prezydent Łukasz Kulik. I to w mocnym stylu, pisząc o "spreparowanym akcie oskarżenia".

- Pana wypowiedź świadczy o tym że Pan nie przeczytał nawet tego „spreparowanego” aktu oksarżenia. Art. 56 ust 2 pkt 3 znowelizowanego przez PiS pzp „... pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z wykonawcą, OTRZYMYWAŁY wynagrodzenie ...” a nie je WYPŁACAŁY - napisał prezydent Ostrołęki.- Więc pytam, z iloma dotychczasowymi dostawcami wody, prądu czy czegokolwiek innego CBA  zawarło kolejna umowę? I czy w takim przypadku kierownicy Państwa jednostek wykluczyli się z postępowania skoro mieli już zawarte umowy z tymi podmiotami wcześniej? - dodał Kulik w kolejnym wpisie.Do tej sprawy odniosła się również małżonka prezydenta Ostrołęki, która niedawno rozpoczęła współpracę z Urzędem Miasta.

- Zbliżamy się do Białorusi i Rosji - napisała w odpowiedzi na tweet Żaryna.Sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Ostrołęce.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×