Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrołęki. Śledczy zarzucają Łukaszowi Kulikowi popełnienie czterech przestępstw związanych z nieprawidłowościami przy organizacji przetargów. Prezydent Ostrołęki nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
- Jak wynika z ustaleń śledztwa Prezydent Ostrołęki składał fałszywe oświadczenia dotyczące braku zależności faktycznej i prawnej od jednego z potencjalnych kontrahentów występujących w procedurach o udzielenie zamówień publicznych - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który sprawę aktu oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrołęki komentował również w TVP Info.
Jak wynika z ustaleń śledztwa Prezydent Ostrołęki składał fałszywe oświadczenia dotyczące braku zależności faktycznej i prawnej od jednego z potencjalnych kontrahentów występujących w procedurach o udzielenie zamówień publicznych. https://t.co/YitnS6ypgX
— Stanisław Żaryn (@StZaryn) February 5, 2021
Odpowiedział mu... prezydent Łukasz Kulik. I to w mocnym stylu, pisząc o "spreparowanym akcie oskarżenia".
- Pana wypowiedź świadczy o tym że Pan nie przeczytał nawet tego „spreparowanego” aktu oksarżenia. Art. 56 ust 2 pkt 3 znowelizowanego przez PiS pzp „... pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z wykonawcą, OTRZYMYWAŁY wynagrodzenie ...” a nie je WYPŁACAŁY - napisał prezydent Ostrołęki.
Pana wypowiedź świadczy o tym że Pan nie przeczytał nawet tego „spreparowanego” aktu oksarżenia. Art. 56 ust 2 pkt 3 znowelizowanego przez @pisorgpl pzp „... pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z wykonawcą, OTRZYMYWAŁY wynagrodzenie ...” a nie je WYPŁACAŁY ...
— Łukasz Kulik (@LKulikPL) February 5, 2021
- Więc pytam, z iloma dotychczasowymi dostawcami wody, prądu czy czegokolwiek innego CBA zawarło kolejna umowę? I czy w takim przypadku kierownicy Państwa jednostek wykluczyli się z postępowania skoro mieli już zawarte umowy z tymi podmiotami wcześniej? - dodał Kulik w kolejnym wpisie.
Więc pytam, z iloma dotychczasowymi dostawcami wody, prądu czy czegokolwiek innego @CBAgovPL zawarło kolejna umowę ? I czy w takim przypadku kierownicy Państwa jednostek wykluczyli się z postępowania skoro mieli już zawarte umowy z tymi podmiotami wcześniej ?
— Łukasz Kulik (@LKulikPL) February 5, 2021
Do tej sprawy odniosła się również małżonka prezydenta Ostrołęki, która niedawno rozpoczęła współpracę z Urzędem Miasta.
- Zbliżamy się do Białorusi i Rosji - napisała w odpowiedzi na tweet Żaryna.
Zbliżamy się do Białorusi i Rosji
— Natalia Matuszewska-Kulik (@natann_matkul) February 5, 2021
Sprawę ostatecznie rozstrzygnie sąd. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Ostrołęce.