eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezydent popiera pomysł mini parku. "Propozycja ciekawa i warta uwzględnienia"

REKLAMA
REKLAMA

 

Wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek zaproponował prezydentowi Ostrołęki, by w miejsce rozbieranego wkrótce budynku przy Starosty Kosa 12a powstał "mini park".

- Proszę, aby w trakcie trwania prac na osiedlu rozważyć możliwość utworzenia "mini parku". Proponuję, aby ten teren zielony powstał przy ul. Starosty Kosa 12A w Ostrołęce w miejscu po budynku, który przeznaczony jest do rozbiórki. Utworzenie takiego miejsca stanowiłoby strefę wypoczynku dla mieszkańców osiedla, a szczególnie mieszkańców okolicznych bloków. Jestem głęboko przekonany, że zarówno powiększenie parkingu, jego modernizacja, jak i utworzenie "mini parku" poprawi estetykę otoczenia, funkcjonalność tego miejsca, a co za tym idzie wpłynie na atrakcyjność tej części miasta - wskazał radny Szatanek.

64,29 proc. ankietowanych na "tak"

O to, czy mini park na osiedlu Starosty Kosa to dobry pomysł, zapytaliśmy naszych czytelników. 64,29 proc. uczestników naszej sondy odpowiedziało, że tak. - Takie miejsca zawsze się przydają - wskazali. Z kolei 35,71 proc. zaznaczyło odpowiedź "nie", podkreślając, że można lepiej spożytkować to miejsce.

Prezydent także popiera ten pomysł

- Pańska propozycja jest bardzo ciekawa i warta uwzględnienia w planach na przyszłe lata - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik, dodając,że tego typu inwestycja wpłynęłaby na poprawę walorów estetycznych tej okolicy.

Prezydent dodał:

W związku z tym koncepcja utworzenia mini parku będzie rozpatrywana podczas prac projektowych modernizacji parkingu oraz będzie zależna w dużej mierze od posiadanych w budżecie miasta środków finansowych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×