2022-05-30T21:33:13+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Śródmieście rozliczone. Co Rada Osiedla robiła w zeszłym roku? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9145
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9145
0
0
1

Rada Osiedla Śródmieście przedstawiła dziś mieszkańcom roczne sprawozdanie ze swojej działalności. Co udało się zrealizować w ubiegłym roku?

Spotkanie sprawozdawcze Rady Osiedla Śródmieście odbyło się w poniedziałek, 30 maja w stołówce Szkoły Podstawowej nr 1. W zebraniu udział wzięli radni osiedlowi z prezydium rady na czele oraz grupa mieszkańców. Przygotowane przez zarząd Śródmieścia sprawozdanie przedstawił Leszek Piórkowski.

W ubiegłym roku Rada Osiedla Śródmieście spotkała się czterokrotnie: w styczniu, kwietniu, czerwcu i listopadzie. Frekwencja na zebraniach członków rady wynosiła przeciętnie 70%, natomiast zarząd każdorazowo spotykał się w pełnym składzie osobowym. Oprócz stałych punktów posiedzeń związanych z planami rzeczowo finansowymi na przyszłe okresy rozliczeniowe radni zajmowali się również omawianiem spraw bieżących w zakresie poprawy wizerunku osiedla, wypoczynku i rekreacji dla dzieci, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych, opiniowano wnioski mieszkańców dotyczące inwestycji wspólnych z Miastem Ostrołęka a polegających m.in. na remontów i budów parkingów osiedlowych, opiniowano i czyniono starania o budowę nowych dróg, progów zwalniających remontów jezdni, naprawy oraz budowy chodników, wykonania instalacji poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy ulicy Dobrzańskiego.

W minionym roku rada za pośrednictwem zarządu zwracałą się do właściwych służb o udrażnianie studzienek deszczowych, wskazywała stare i spróchniałe drzewa stwarzające zagrożenie i przeznaczone do wycinki, wskazywano drzewostan i miejsca zieleni do uzupełnienia, wnioskowano o budowę placów zabaw dla dzieci oraz uzupełnianie istniejących obiektów o nowe urządzenia, zgłaszano naprawę oraz uzupełnianie o nowe urządzenia tzw “siłowni pod chmurką” funkcjonujących na terenie osiedla.

Jednym z ważniejszych projektów, które w ubiegłym roku udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu Rady Osiedla oraz licznej grupy mieszkańców, była budowa i urządzenie placu zabaw przy ulicy Dobrzańskiego, który został oficjalnie oddany do użytku w maju 2021 roku.

Co trapi mieszkańców osiedla Śródmieście?

Odrębną kwestią, nad którą radni wraz z mieszkańcami pochylali się w ubiegłym roku, było opiniowanie w sprawach punktów sprzedaży wyrobów alkoholowych.

W swoich stanowiskach przedstawiano do Rady Miasta prośby mieszkańców o ograniczenia w sprzedaży alkoholu szczególnie na terenach mieszkaniowych z powodu zakłócania porządku publicznego oraz ciszy nocnej. Z uwagi na to, że na Osiedlu Śródmieście jest dużo sklepów oraz dużo małej i dużej gastronomii zatem punktów sprzedaży napojów alkoholowych jest bardzo dużo, co niepokoi mieszkańców osiedla. Taki stan rzeczy powoduje zakłócanie porządku publicznego, dewastowanie infrastruktury zarówno miejskiej jak i należącej do spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych, zaśmiecanie terenu. Na osiedlu brakuje toalet publicznych, co dodatkowo powoduje zanieczyszczanie terenu. (...) Po za tym urządzane są awantury i krzyki przez osoby nietrzeźwe. Nagminne wchodzenie do klatek w blokach przez osoby nietrzeźwe oraz urządzanie sobie w klatkach noclegów. Niszczone są kosze na śmieci osiedlowe, spółdzielcze jak i wspólnotowe, niszczenie przystanków autobusowych. Patrole Policji i Straży Miejskiej nie radzą sobie z tym problemem. Prosimy Prezydenta Miasta Ostrołęka o generalne zajęcie się tym problemem. Powyższy problem jest niezwykle ważny dla mieszkańców pewnie nie jednego osiedla w Ostrołęce. Problem ten narasta już nie tylko z roku na rok, ale z miesiąca na miesiąc. Dziwnym zjawiskiem są sklepy całodobowe zlokalizowane w pobliżu bloków. Może właściciele sklepów całodobowych niech przeniosą je w swoje miejsca zamieszkania na osiedlu domków jednorodzinnych.

czytamy w przygotowanym sprawozdaniu.

Sprawozdanie finansowe za rok 2022

W ubiegłym roku Rada Osiedla Śródmieście dysponowała kwotą 6 690,09 zł. Ze środków tych opłacono m.in. zakup upominków z okazji Dnia Dziecka, książek dla uczniów na zakończenie roku szkolnego, nagród w konkursie szkolnym “Jesień wokół nas”, dofinansowanie nagród w konkursie “Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”, zakup materiałów reklamowych z okazji jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, zakup paczek świątecznych, kalendarzy i długopisów dla członków Rady Osiedla, zakup zniczy na groby byłych członków Rady Osiedla, miejskich radnych oraz na pomniki miejsc pamięci znajdujących się na osiedlu Śródmieście, zakup słodyczy na “Mikołajki”.

Przedstawione przez zarząd osiedla sprawozdanie zostało jednogłośnie przyjęte przez członków rady.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×