eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Profilaktyczny program „B&N” trafił do szkoły w Kuninie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6420
fot. UG w Goworowiefot. UG w Goworowie
REKLAMA
zdjecie 6420
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kuninie przystąpili do profilaktycznego programu „B&N” realizowanego w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pogadankę z uczniami poprowadził Grzegorz Milewski, egzaminator z ostrołęckiego WORD-u.

„B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” to nazwa projektu profilaktycznego realizowanego w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Projekt oparty jest na Narodowym Programie Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020 i obejmuje swym działaniem teren województwa mazowieckiego. Szkoła Podstawowa w Kuninie przystąpiła do programu w październiku 2015r. a koordynatorkami programu zostały Dorota Kubiak i Anna Kanclerz.

W ramach programu została stworzona gazetka ścienna promująca bezpieczne zachowania na drodze – noszenie odblasków. Szkoła z Kunina nawiązała również współpracę z WORD w Ostrołęce efektem czego była wizyta Grzegorza Milewskiego, który przypomniał wszystkim uczniom o zasadach bezpieczeństwa i przepisach drogowych. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali prezentację ilustrowaną autentycznymi przykładami właściwego i niewłaściwego zachowania na drodze. Uczniowie zerówki, klasy drugiej i trzeciej dostali również odblaski, które pomogą im w zachowaniu bezpieczeństwa.

Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26  27 dk28  1
×