zdjecie 65
2015-10-13T09:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przedwyborcza debata w Ostrołęce, czyli o żywności GMO, masturbacji w przedszkolach i ucieczki od pytań [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

11 kandydatów, 120 minut debaty, pięć pytań, mnóstwo ogólników i ciągła ucieczka przed meritum – tak krótko podsumować można przedwyborcze starcie lokalnych polityków. Dowiedzieliśmy się m.in, że jeden z kandydatów od 15 miesięcy regularnie przyjeżdża do Ostrołęki do swojej dziewczyny, inny zamierza zwalczać żywność GMO i masturbację w przedszkolach.

W poniedziałek, 12 października w małej sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury zasiedli do przedwyborczej debaty kandydaci ubiegający się o poselskie mandaty w zaplanowanych na 25 października wyborach parlamentarnych. Debatę przygotowała rozgłośnia Polskie Radio RDC a jako partnera lokalnego zaproszono nasz portal. W starciu udział wzięło 11 kandydatów ze wszystkich zarejestrowanych w regionie komitetów wyborczych.

Początkowy skład uczestników debaty ogłoszony w piątek ulegał ciągłym zmianom i ostatecznie zmierzyli się pomiędzy sobą następujący kandydaci: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - Adam Koseski, Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny RP - Robert Banasiuk, Komitet Wyborczy PSL - Tadeusz Nalewajk, Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz15" - Anna Maria Siarkowska, Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni - Eugeniusz Hutkowski, Komitet Wyborczy KORWIN - Paweł Wyrzykowski, Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże" - Krzysztof Goławski, Komitet Wyborczy  Prawo i Sprawiedliwość - Daniel Milewski, Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica - Błażej Makarewicz, Komitet Wyborczy WYBORCÓW Nowoczesna  Ryzsarda Petru - Magdalena Daniel, Komitet Wyborczy Partia Razem -  Michał Skrzyniarz.

Debatę poprowadzili Magdalena Bochenek z RDC oraz reprezentujący eOstrołękę Staszek Orłowski.
W trakcie debaty jej uczestnicy mieli po dwie minuty na udzielenie odpowiedzi na pytania obu redakcji, najczęściej przewijające się pytanie od słuchaczy RDC oraz dwa dodatkowe wylosowane z anonimowych ankiet zebranych w trakcie debaty. Pytania dotyczyły problemów drogowych i komunikacyjnych w regionie, sposobów na powstrzymanie migracji młodych ludzi z Ostrołęki, żywności modyfikowanej genetycznie, tzw „umów śmieciowych” czy związków każdego z kandydatów z regionem.

Co ciekawe, pomimo wielu wypowiedzianych słów, popartych nierzadko opiniami specjalistów, powszechnych frazesów, żaden z kandydatów nie udzielił rzeczowej odpowiedzi na zadane pytania, klucząc pomiędzy tematami dogryzając konkurentom czy uciekając od sedna sprawy z twierdzeniami typu „niech problemami komunikacyjnymi zajmują się samorządy, my startujemy do parlamentu, jesteśmy od wyższych celów”. Zdaniem niemal każdego z kandydatów, zadawane im pytania poruszały zbyt wąski i lokalny temat.

W trwającej 120 minut debacie zabrakło konkretów, mocnych akcentów pozwalających na jednoznaczne wskazanie jednego chociażby zwycięzcy. Dowiedzieliśmy się za to, który komitet kogo chce „oderwać od koryta”, który z kandydatów od kilkunastu miesięcy przyjeżdża regularnie do swojej sympatii mieszkającej w Ostrołęce a który podczas swojej przyszłej kadencji zamierza zaciekle zwalczać żywność modyfikowaną genetycznie oraz masturbację w przedszkolach.

Opinię co do każdego z kandydatów pozostawiamy naszym widzom. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji wideo oraz obszernej fotorelacji z jedynej w Ostrołęce przedwyborczej debaty.


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×