zdjecie 8196
zdjecie 8196
zdjecie 8196
2019-10-21T14:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rodzina na swoim? Żona radnego zatrudniona w ratuszu. A to jeszcze nie wszystko!

REKLAMA
REKLAMA

Najpierw partnerka wiceprezydenta, teraz żona radnego. W ostrołęckim ratuszu i miejskich spółkach trwa kontynuacja polityki zatrudniania członków rodziny osób związanych politycznie z Łukaszem Kulikiem. Można to nazwać nie inaczej, jak ostrołęcką wersją programu "rodzina na swoim". Albo (Moja) Ostrołęka dla Wszystkich.

Po wyborach samorządowych w 2018 roku ogłoszono nabór na wiele stanowisk. Sporo konkursów zostało już rozstrzygniętych i w niektórych miejscach pojawiają się niespodzianki. Okazało się, że najlepszą kandydatką na stanowisko inspektora ds. komunikacji społecznej będzie żona radnego Mariusza Łuby z klubu radnych Ostrołęka dla Wszystkich, a to komitet, którego twarzą w kampanii wyborczej był Łukasz Kulik.

- Kandydatka spełnia wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz zaprezentowana wiedza, uzasadniają wybór ww. osoby na wskazane stanowisko pracy - czytamy w uzasadnieniu do wyboru. Pracę zaczęła od początku października.

Jak już informowaliśmy dużo wcześniej, pracę w miejskiej spółce otrzymała życiowa partnerka wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego, na którym ciążą poważne zarzuty zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym. Przed ostrołęckim sądem ruszył jego proces - grozi mu nawet 8 lat więzienia. Rozprawa odbędzie się 28 listopada. To jednak nie koniec kłopotów wiceprezydenta, gdyż ostatnio ujawniliśmy, że przeciwko niemu w ostrołęckich sądach toczą się kolejne postępowania - łącznie jest ich jedenaście.

Po wyborach w ratuszu zatrudniony został także Arkadiusz Dobkowski. Nie stało się to jednak od razu - najpierw otrzymał umowę zlecenie na kwotę ponad 8 tysięcy złotych, później trafił do ratusza jako pomoc administracyjna, aż w końcu zaliczył awans na stanowisko inspektora. Taką błyskawiczną karierę zrobił od listopada 2018 roku do maja 2019 roku. Nie wiadomo, czy w Urzędzie Miasta prowadzone są jakieś statystyki, ale może być to najszybsza ścieżka awansu zawodowego w historii ostrołęckiego samorządu.

Wymienione osoby łączy jedno - portal internetowy Moja Ostrołęka. Obecny wiceprezydent Maciej Kleczkowski był jednym z założycieli tego serwisu, Arkadiusz Dobkowski - jego wieloletnim współpracownikiem realizującym materiały sportowe, a żona radnego - dziennikarką.

Okazuje się, że po wyborach samorządowych coraz więcej osób związanych lub w przeszłości związanych z wymienionym portalem znajduje zatrudnienie w ratuszu czy miejskich spółkach. Do tematu wrócimy w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×