2017-05-26T10:09:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Roman Pionkowski odwołany z zarządu Energa Wytwarzanie. Koniec projektu budowy nowej elektrowni w Ostrołęce?

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
7
7

Rada nadzorcza koncernu Energa Wytwarzanie odwołała cały zarząd w skład którego m.in. wchodził Roman Pionkowski, związany z projektem budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Zdaniem specjalistów z branży, decyzja ta może oznaczać koniec dążeń do zrealizowania opiewającej na około 6 miliardów złotych inwestycji w Ostrołęce.

Jak poinformował portal WysokieNapiecie.pl, „Rada nadzorcza spółki odpowiedzialnej za produkcję energii w jednym z największych państwowych koncernów odwołała we wtorek cały zarząd. W skład odwołanego 23 maja zarządu Energi Wytwarzanie wchodzili prezes Robert Szaj i dwaj wiceprezesi: Bartosz Duzinkiewicz i Roman Pionkowski.” - czytamy w informacji portalu - „Menadżerowie nie zostali zaproszeni na posiedzenie rady. Do dzisiaj nie otrzymali także uzasadnienia decyzji. Zapytany przez portal WysokieNapiecie.pl o możliwe powody odwołany wiceprezes Roman Pionkowski nie chciał komentować decyzji rady. Komentarza odmówił także rzecznik prasowy Energi.”

Według specjalistów z branży, decyzja ta nie wróży dobrze dla opiewającej na około 6 miliardów złotych inwestycji budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. To właśnie ten projekt Roman Pionkowski wspólnie z obecnym ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim, mocno forsowali doprowadzając pod koniec ubiegłego roku do podjęcia decyzji o wznowieniu budowy. Sam Pionkowski związany był z grupą kapitałową Energa od wielu lat, do 2012 roku był prezesem spółki celowej odpowiedzialnej za budowę nowej elektrowni, a po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach nowa rada nadzorcza koncernu powierzyła mu pełnienie obowiązki prezesa Energa S.A. Był wymieniany jako pretendent do objęcia funkcji prezesa, ostatecznie jednak został wiceprezesem w Energa Wytwarzanie.

Decyzja rady nadzorczej o odwołaniu zarządu sprzyjającego budowie elektrowni wywołała lawinę komentarzy specjalistów z branży. Najostrzej wypowiedział się Wojciech Cetnarski, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Na portalu społecznościowym Centarski napisał „Śmierć projektu Ostrołęka?”.

Obecnie nie wiadomo jeszcze czy i w jaki sposób decyzja o odwołaniu zarządu Energa Wytwarzanie wpłynie na dalsze losy nowej elektrowni w Ostrołęce. Zapewne pierwsze informacje o ruchach związanych z inwestycją poznamy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Nad realizacją projektu budowy nowej elektrowni o mocy 1000 MW w Ostrołęce czuwać ma spółka celowa Elektrownia Ostrołęka, której w przeszłości prezesem był Roman Pionkowski. Obecny zarząd spółki stanowią Edward Siurnicki – prezes oraz Leszek Kowalski – wiceprezes. W skład rady nadzorczej wchodzą: Paweł Dołkowski, Ewa Żebrowska-Rosak, Tomasz Kusio i Janusz Kołakowski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×