zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2017-10-23T16:32:50+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozmawiali o bezrobociu w subregionie ostrołęckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. WUP filia w Ostrołęce
REKLAMA
4
2
0

W dniach 19-20 października z inicjatywy ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Przeciwdziałanie bezrobociu oraz ryzyku wykluczenia społecznego i dyskryminacji na rynku pracy”.

Konferencję otworzył Marian Krupiński, dyrektor Filii WUP. Po powitaniu gości krótko nakreślił aktualną sytuację na rynku pracy, nawiązując przede wszystkim do niskiego bezrobocia i zmieniającego się rynku pracy, a następnie oddał głos prelegentom.

Jako pierwszy wystąpił Marek Mielnicki z Agencji Rozwoju Regionalnego w Ostrołęce, który omówił niektóre z projektów realizowanych przez ARR i skierowanych do różnych grup społecznych – kobiet, osób bezdomnych, jak również uczniów czy nauczycieli oraz policjantów z subregionu ostrołęckiego. Większość projektów wiązała się z podnoszeniem kompetencji zawodowych.

Kolejnym prelegentem był Robert Gajewski z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, który przybliżył tematykę ekonomii społecznej oraz spółdzielni socjalnych. Z ciekawą prelekcją o przeciwdziałaniu wykluczenia społecznego w polskim systemie penitencjarnym wystąpił Dariusz Garliński z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Blok wystąpień dotyczących osób wykluczonych społecznie zakończył Łukasz Wachowski, który jest animatorem Mazowieckiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

W dalszej części konferencji głos zabierali przedstawiciele administracji: Jolanta Filipiak z Powiatowego Urzędu Pracy, Katarzyna Tańska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Elżbieta Mech – kierownik Oddziału Zamiejscowego Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Z ostatnią, ciekawą prelekcją dotyczącą przyszłości rynku pracy w dobie postępującej robotyki wystąpiła Anna Grochowska z Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy.
Pierwszy dzień konferencji podsumował Aleksander Kornatowski – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Drugi dzień konferencji obejmował przede wszystkim wizytę studyjną w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu ginących zawodów. W spotkaniu udział wzięło ponad 60 osób z wielu instytucji i organizacji subregionu ostrołęckiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×