zdjecie 6098
2017-10-23T16:32:50+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozmawiali o bezrobociu w subregionie ostrołęckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. WUP filia w Ostrołęce
4
2
0

W dniach 19-20 października z inicjatywy ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Przeciwdziałanie bezrobociu oraz ryzyku wykluczenia społecznego i dyskryminacji na rynku pracy”.

Konferencję otworzył Marian Krupiński, dyrektor Filii WUP. Po powitaniu gości krótko nakreślił aktualną sytuację na rynku pracy, nawiązując przede wszystkim do niskiego bezrobocia i zmieniającego się rynku pracy, a następnie oddał głos prelegentom.

Jako pierwszy wystąpił Marek Mielnicki z Agencji Rozwoju Regionalnego w Ostrołęce, który omówił niektóre z projektów realizowanych przez ARR i skierowanych do różnych grup społecznych – kobiet, osób bezdomnych, jak również uczniów czy nauczycieli oraz policjantów z subregionu ostrołęckiego. Większość projektów wiązała się z podnoszeniem kompetencji zawodowych.

Kolejnym prelegentem był Robert Gajewski z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, który przybliżył tematykę ekonomii społecznej oraz spółdzielni socjalnych. Z ciekawą prelekcją o przeciwdziałaniu wykluczenia społecznego w polskim systemie penitencjarnym wystąpił Dariusz Garliński z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Blok wystąpień dotyczących osób wykluczonych społecznie zakończył Łukasz Wachowski, który jest animatorem Mazowieckiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

W dalszej części konferencji głos zabierali przedstawiciele administracji: Jolanta Filipiak z Powiatowego Urzędu Pracy, Katarzyna Tańska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Elżbieta Mech – kierownik Oddziału Zamiejscowego Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Z ostatnią, ciekawą prelekcją dotyczącą przyszłości rynku pracy w dobie postępującej robotyki wystąpiła Anna Grochowska z Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy.
Pierwszy dzień konferencji podsumował Aleksander Kornatowski – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Drugi dzień konferencji obejmował przede wszystkim wizytę studyjną w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu ginących zawodów. W spotkaniu udział wzięło ponad 60 osób z wielu instytucji i organizacji subregionu ostrołęckiego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098