zdjecie 4930
zdjecie 4930
2011-02-09T22:53:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Rozmowa Rymanowskiego: Terlikowski z Palikotem o występowaniu z Kościoła. Kto nie widział, powinien zobaczyć (WIDEO)

REKLAMA
Tomasz Terlikowski (fot. solideo.pl)
REKLAMA

W programie „Rozmowa Rymanowskiego” z 8 lutego spotkali się Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda.pl i Janusz Palikot. Rozmowa dotyczyła zapowiedzianej przez Palikota akcji, która ma polegać na występowaniu ludzi z Kościoła katolickiego.

Jeśli ktoś jeszcze tej rozmowy nie wysłuchał, powinien koniecznie. Przy Terlikowskim mit inteligentnego i błyskotliwego Palikota pęka jak bańka mydlana. Jest tak, jak powiedziała kiedyś profesor Jadwiga Staniszkis do byłego już posła PO: „Pana nie ma”. Nie ma świńskiego łba i sztucznego penisa - nie ma Palikota. Palikot nie ma nic do powiedzenia...

Na portalu Fronda.pl Tomasz Terlikowski napisał: Ten biedny człowiek (Palikot - przyp. eOstroleka.pl) tak się zapędził w poszukiwaniu popularności, i tak przyzwyczaił do bycia w mediach, że gdy okazało się, iż standardowe pohukiwania na Jarosława Kaczyńskiego (a także na Grzegorza Schetynę czy Donalda Tuska) nie przynoszą już odpowiedniej oglądalności, postanowił kontynuować wojnę z Bogiem i Kościołem i z niej uczynić sztandar swojego ruchu. Jego problem polega tylko na tym, że poseł chyba nie do końca rozumie, w co się bawi. Jego deklaracje wspierania ludzi w odstępstwie od Chrystusa, to igranie z ich i własnym życiem wiecznym. Za pięć minut medialnej sławy, za cytowanie w gazetach poseł Palikot (a także te znane osoby, które chcą promować występowanie z Mistycznego Ciała Chrystusa) naraża się na piekło. I co gorsza chce do niego prowadzić także innych Polaków.

Dlatego potrzeba mu naszej modlitwy. Nie jest przecież naszym celem, by ktokolwiek trafił do piekła. Módlmy się zatem za Palikota i za ludzi, których chce zwodzić, wytrwale i szczerze, bo to w sumie biedny człowiek. Biedny także dlatego, że z jego własnych słów wynika, że i on może być zwiedziony. Potrzebna jest mu zatem wolność, którą może dać tylko Bóg, a nie media, sława czy ruch poparcia (a w zasadzie wyparcia rozumu, wiary, prawdy). Dlatego proponuję prostą akcję: niech każdy z nas odmówi za niego i za zwodzonych przez jego ruch przynajmniej jedną dziesiątkę różańca. Może uda się w ten sposób kogoś uratować? Może uda się uratować samego Palikota?
[źródło: TVN24 / Fronda.pl]

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×