zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-01-25T18:58:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Śledztwo ws. prezydenta Ostrołęki: Część umorzona, wkrótce końcowa decyzja

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
7
25

Łomżyńska prokuratura wkrótce zakończy śledztwo w sprawie prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Dziś włodarz miasta opublikował na Facebooku decyzję o częściowym umorzeniu śledztwa. Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, nie oznacza to jednak oczyszczenia go z zarzutów, które w tym samym postępowaniu mu postawiono. Decyzji końcowej można spodziewać się w najbliższych dniach.

O tym, że łomżyńska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, informowaliśmy wielokrotnie w naszym serwisie. W prowadzonym śledztwie pojawił się m.in. wątek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta Ostrołęki. Prokuratorzy badali, czy mogło dojść do nieprawidłowości, związanych m.in. ze spółką OPK czy osobą ostrołęckiego przedsiębiorcy Marka T. Postawili także prezydentowi Ostrołęki zarzuty związane z możliwymi nieprawidłowościami przy organizowaniu przetargów.

Po części znane są już wyniki śledztwa

Śledczy z łomżyńskiej prokuratury niektóre aspekty sprawy już zakończyli - zbadali m.in. wątek zapewnienia nieuprawnionego i nieograniczonego dostępu do dokumentacji, znajdującej się w Wydziale Inwestycji Miejskich, Wydziale Dróg, Wydziale Finansów, Budżetu, Podatków i Opłat Urzędu Miasta Ostrołęki dla trzech osób - m.in. przedsiębiorcy Marka T., nie dopatrując się znamion czynu zabronionego.

Kolejne wątki śledztwa dotyczyły spółki OPK - poświadczenia nieprawdy, podżegania do usunięcia dokumentacji, tworzenia fałszywych dowodów, polecenia zwolnienia pracownika spółki, a także zaniechania powiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Tu również podjęta została decyzja o umorzeniu.

Łącznie śledztwo zostało umorzone w ośmiu wątkach.

Rzeczywiście zapadła decyzja o częściowym umorzeniu śledztwa, nie było ono prowadzone przeciwko komuś, czyli prezydenta nie oczyszczono z zarzutów, tylko po prostu umorzono śledztwo w zakresie innych podnoszonych w zawiadomieniu nieprawidłowości. O szczegółach tego częściowego umorzenia nie mogę mówić - z dwóch przyczyn: po pierwsze, pan prezydent, do czego miał prawo, zeskanował i państwu to pokazał, a po drugie jest to część innej sprawy, która nie została zakończona i jest to objęte tajemnicą śledztwa

- poinformował nas prok. Rafał Kaczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Kulik: Zmyślone zarzuty

Łukasz Kulik konsekwentnie, od samego początku sprawy, twierdzi, że jest niewinny.

Bycie Prezydentem to nie tylko ciągła praca, to także niekończące się pasmo pomówień. Niestety, krzykliwy tytuł na portalu internetowym zostaje w pamięci na długo, ale sprostowanie czy słowo przepraszam, pojawia się rzadko. Dziś publikuję postanowienie o częściowym umorzeniu śledztwa, w sprawie zmyślonych zarzutów, stawianych mi przez osoby pełniące w przeszłości wysokie funkcje w naszym samorządzie. To dopiero początek, ale wiem, że cała reszta skończy się podobnie
 
- skomentował na Facebooku prezydent Ostrołęki, publikując postanowienie prokuratury:
 

Decyzja końcowa wkrótce

Łomżyńska prokuratura nadal prowadzi śledztwo, które co prawda w części zostało umorzone, ale w pozostałym zakresie, w którym prezydent usłyszał zarzuty, jest przygotowywana decyzja końcowa. Jak udało nam się ustalić, prokuratura najprawdopodobniej skieruje w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×