eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Strzelanina” na kursie samoobrony dla pań [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6174
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 6174
Posłuchaj
Ponad 300 strzałów padło podczas zajęć z samoobrony dla pan „Bądź Bezpieczna” organizowanego przez ostrołęcką policję. Wszystkie trafiły do celu, kursantki potwierdziły, że zajęcia przynoszą spodziewany efekt i lepiej z nimi nie zadzierać.

Zajęcia na strzelnicy to jeden z atrakcyjniejszych punktów w programie kilkutygodniowego szkolenia z zakresu samoobrony. Ta część od lat już odbywa się na strzelnicy w Troszynie, a zajęcia prowadzą członkowie KSS Obrońca. Nie inaczej było i tym razem – Eugeniusz Gorczyca, instruktor i prezes klubu, zapoznał panie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie strzelnicy, zasad dotyczących posługiwania się bronią i amunicją oraz z technikami strzelania.

Po części teoretycznej przyszła pora na praktykę i strzelanie. Uczestniczki miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej, jak i długiej.

- Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki wszystkich uczestniczek kursu. Jednak najwięcej celnych strzałów oddała pani Katarzyna Baranowicz z sumą 183 punktów, II miejsce zajęła pani Emilia Zajkowska uzyskując 179 punktów, natomiast miejsce III z sumą 178 punktów przypadło pani Marcie Drobnikowskiej. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy – mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12  13 dk14 dk15
dk16  17 dk18  19 dk20  21 dk22
dk23 dk24 dk25  26  27 dk28 dk29
dk30  31  1  2  3  4  5
×