2011-10-18T11:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Targowisko w Ostrołęce: Sprawdź ceny podstawowych produktów

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W każdy wtorek publikujemy ceny wybranych produktów, dostępnych na ostrołęckim targowisku przy ul. Prądzyńskiego. Listę produktów chcemy rozszerzać wspólnie z naszymi Czytelnikami. Czekamy na sugestie - ceny jakich produktów chcieliby Państwo dołączyć do listy?

Zaczynamy od stoisk z warzywami i owocami. Za pomidory zapłacimy w zależności od wielkości i gatunku - od 4 do nawet 14 zł za kilogram. Ziemniaki kupimy trochę taniej niż w ubiegłym tygodniu - od 60 gr za kilogram. Za kilogram jabłek nie zapłacimy więcej niż 4 zł. Kilogram cytryn niezmiennie kosztuje około 4,9 zł. Pieczarki, w zależności od wielkości, kosztują od 4 do 7 złotych. Za kilogram orzechów laskowych przyjdzie nam zapłacić około 6 zł, a włoskich 5,5 zł. Kilogram gruszek to koszt rzędu 4,5 zł, a cena ogórków szklarniowych wzrosła i wynosi 6zł za kg. Rozpoczyna się też sezon na mandarynki. Kilogram tych owoców kupimy już za 5 zł.  

Na prośbę Czytelników sprawdziliśmy też cenę śliwek, które kosztują około 5 złotych za kilogram, oraz cenę kapusty. Za kilogram kapusty kiszonej przyjdzie nam zapłacić 4 zł.

Następnie stoisko z mięsem. Za kilogram mięsa mielonego zapłacimy 14,25 zł, natomiast kilogram schabu bez kości kosztuje teraz 20,9 zł, nie zmieniła się cena kurczaka - za kilogram zapłacimy 8,3 zł.

Sprawdzamy również ceny wędliny - kilogram szynki gotowanej kosztuje w tym tygodniu 23,2 zł za kg, a polędwicy sopockiej 26,4 zł. Sprawdziliśmy też ceny kiełbas: podwawelskiej i białej. Za kilogram pierwszej zapłacimy 23,5 zł, drugiej - 19,8 zł. Za kilogram mintaja w płatach na ostrołęckim rynku nadal trzeba zapłacić około 25 zł, a za kilogram kotletów rybnych niecałe 10 zł. Dodatkowo sprawdziliśmy też cenę paluszków rybnych, które kosztują 15 zł za kilogram.

Na koniec ceny podstawowych produktów. Chleb można kupić od 1,8 zł. Masło - w zależności od marki - kosztuje od 3,5 do 4,9 zł, a mleko niezmiennie około 2,40 zł za litr. Za jajka sprzedawcy liczą od 30 do 54 groszy. Kilogram cukru kosztować nas będzie 4 zł 30 gr.  Ostatnim produktem, którego cenę sprawdzamy, jest kawa rozpuszczalna Nescafe - za 200 g zapłacimy około 20zł.

Za tydzień nasz dziennikarz ponownie wróci na targowisko, aby sprawdzić aktualne ceny. Jeżeli mają Państwo propozycje odnośnie produktów, które powinniśmy dołączyć do listy, prosimy o kontakt pod adresem


J. Pych

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6