eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Tata, mama i ja" – spotkanie z poezją w Przedszkolu Miejskim Nr 17 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

30 stycznia, w czwartek w Przedszkolu Miejskim Nr 17 miało miejsce niecodzienne wydarzenie.  Na dzieci czekała cała moc niespodzianek. Wszystko to za sprawą  bajkowych postaci z wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Przedszkolaków i rodziców, piosenką „Na wyspach Bergamutach” powitał  Pan Kleks we własnej osobie. W jego rolę wcielił się pan Krzysztof Wojciechowski. Następnie mali wychowankowie wysłuchali wiersza Jana Brzechwy „Rzepka” w wykonaniu pracowników przedszkola.

Po takim wstępie przyszedł czas na  kolejne popisy. Tym razem  na scenie pojawili się, w przepięknych, kolorowych strojach, rodzice wspólnie z dziećmi.  W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiersze J. Tuwima : „Okulary”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” i J. Brzechwy: „Leń”, „Żaba”, „Samochwała”, „Kaczka Dziwaczka”, „Żuk” i „Entliczek – Pentliczek”. Tych doskonale znanych i lubianych utworów wysłuchaliśmy w wersjach śpiewanych i recytowanych. Dodatkowo rodziny, żeby podkreślić nastrój i wyjątkowość wierszy, przygotowały różnorodne akcesoria. Zrobiło się  wręcz bajkowo!

Wszyscy wykonawcy dzięki swym nieprzeciętnym zdolnościom wiernie oddali i przekazali zgromadzonej publiczności sens zawarty w treści poszczególnych utworów, za co nagrodzeni zostali gromkimi oklaskami, dyplomami i małymi upominkami.

- Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w naszym przedsięwzięciu, Dziękujemy za zaangażowanie  i piękny występ. Podziękowanie kierujemy również do pracowników za wspaniałą interpretację „Rzepki”. - powiedziała Barbara Długołęcka z Przedszkola Nr 17.


Spotkanie przygotowały i prowadziły nauczycielki: pani Barbara Długołęcka i pani Iwona Niedźwiecka.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×