eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Wiedział, że solidnie przeskrobał, dlatego próbował uciec!

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

33-letni mężczyzna wybrał się na przejażdżkę własnym autem, jednak gdy zauważył radiowóz, zaczął uciekać. Wiedział, że nie powinien wsiadać “za kółko”, dlatego chciał uniknąć odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 31 marca na terenie gminy Kadzidło. Policjanci z miejscowego posterunku zauważyli kierowcę vw, który podczas wymijania się z radiowozem próbował ukryć się tak, by policjanci go nie rozpoznali. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. W tym celu dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania, ten jednak je zignorował i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Uciekinier po około 200 metrach pościgu skręcił w drogę gruntową, na której szybko został zatrzymany. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami próbował ich oszukać, twierdził, że podjął ucieczkę, ponieważ jego pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Policjanci szybko ustalili prawdziwą przyczynę ucieczki. Sprawdzenie nieodpowiedzialnego kierowcy w policyjnej bazie danych wykazało, że nie ma prawa jazdy, natomiast posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

- informuje rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Pojazd, którym mężczyzna się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu, natomiast on sam trafił do policyjnego aresztu. Niebawem odpowie za popełnienie przestępstwa przed sądem. Zgodnie z art. 178b Kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×