eOstroleka.pl
Ostrołęka, WYBORY

Wybory 2024. W Ostrołęce duży wybór! Co najmniej sześcioro kandydatów na prezydenta

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Wygląda na to, że mieszkańcy Ostrołęki będą mieli spory wybór, jeżeli chodzi o wybory prezydenta miasta na kolejną kadencję. Kandydatów będzie co najmniej sześcioro. Niektóre nazwiska są już znane, inne owiane są tajemnicą.

Startuje obecny prezydent i radna PiS... bez szyldu partii

O reelekcję będzie ubiegał się urzędujący prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Zapowiedział to już od dawna, a dziś pokazał urywki z sesji zdjęciowej kandydatów do rady miasta. Komitet "Ostrołęka dla Wszystkich" przygotowuje się już do wyborczej gry, ale będzie miał naprawdę sporą konkurencję.

Start w wyborach z komitetu Koalicja dla Ostrołęki ogłosiła radna Ewa Żebrowska-Rosak. Komitet ten ma również wystawić kandydatów na radnych. Choć radna przez lata reprezentowała Prawo i Sprawiedliwość w radzie miasta, to startuje bez partyjnego szyldu.

Na prezydenta Ostrołęki kandyduje też radny Paweł Niewiadomski - prowadzi on już swoją kampanię wyborczą od jakiegoś czasu. Ostrołęcki adwokat ogłosił swój start, a Nasza Ostrołęka będzie miała też tradycyjnie kandydatów na radnych.

PiS kontra KO? Możliwe, że nie w Ostrołęce

Kandydatów do rady miasta ma mieć również Prawo i Sprawiedliwość. Partia do niedawna rządząca nie może pozwolić sobie na to, by nie wystawić kandydatów w tak dużym mieście, jak Ostrołęka. Z nieoficjalnych wieści słychać, że PiS wystawi kandydatów na radnych, ale... wiele wskazuje na to, że pod szyldem partii Jarosława Kaczyńskiego kandydata na prezydenta nie będzie.

Swojego kandydata na prezydenta oraz kandydatów do rady miasta będzie miała za to Koalicja Obywatelska. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że zapaść miała decyzja o tym, że na prezydenta kandydował będzie radny Adam Kurpiewski. Przewodniczący klubu KO w radzie miasta Mariusz Popielarz ma z kolei spore szanse, by po wyborach europejskich objąć mandat posła na Sejm RP, jeżeli posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz przeniesie się do Brukseli.

Ostatnie niewiadome.

To już czwórka kandydatów. Kolejnym będzie na pewno przedstawiciel Bezpartyjnego Miasta Ostrołęka. Komitet BMO zarejestrował się jako pierwszy w regionie, ale kandydata na prezydenta jeszcze nie ogłasza. - Trwają ostatnie rozmowy z kandydatami na radnych. Ustalamy ostatnie szczegóły i ogłosimy wszystkich kandydatów, w tym kandydata na prezydenta - mówi radny Mariusz Mierzejewski. Jest pewne, że kandydatem na prezydenta będzie ktoś z obecnej trójki radnych BMO (Jakub Frydryk, Jacek Łuba, Mariusz Mierzejewski).

W poniedziałek poznamy kolejne nazwisko kandydata na prezydenta, tym razem z komitetu Ostrołęka na Pokolenia. Nieoficjalnie mówi się, że to komitet związany ze środowiskiem Polski 2050, a wśród potencjalnych kandydatek z tego środowiska wymieniano Annę Truszkowską.

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni poznamy komplet kandydatów na prezydenta Ostrołęki i kampania ruszy pełną parą.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×