eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wybory samorządowe 2024. Kto startuje? Nowe komitety w Ostrołęce i powiecie

REKLAMA
zdjecie 7618
REKLAMA

Nie brakuje chętnych do startu w wyborach samorządowych. Pojawiają się kolejne komitety, które rejestrują się w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Sprawdzamy najnowsze dane KBW.

Jako pierwszy w regionie zarejestrował się komitet Bezpartyjne Miasto Ostrołęka, którego pełnomocnikiem jest Mariusz Mierzejewski. O tym, jaki był stan zarejestrowanych komitetów po 37 zgłoszeniach, informowaliśmy tutaj:

Czas na kolejne komitety

Przybyło jednak sporo nowych komitetów. I tak, w gminie Olszewo-Borki jest już KWW Anety Larent, którego pełnomocnikiem jest Justyna Gołota. W gminie Łyse zarejestrowano "KWW Godność" z pełnomocnikiem Witoldem Bubrzyckim. Z kolei w gminie Rzekuń - KWW Razem Dla Rzekunia, który reprezentuje pełnomocnik Anna Podolak.

W wyborach startuje też wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek - KWW Piotra Kosiorka z siedzibą w Goworówku jest już zgłoszony do KBW. W Wolkowych, w gminie Myszyniec, zarejestrowano KWW Aktywna Wieś (pełnomocnik Janina Jędrzejczyk), a take KWW Dialog i Współpraca (pełnomocnik Kamil Rydel).

Wracamy do Goworowa. Kolejny komitet to KWW Konfederacja dla Goworowa z pełnomocnikiem Michałem Ziębą. W gminie Lelis zarejestrował się natomiast KWW Janusza Bałon (pełnomocnik Rafał Bałon).

Gmina Troszyn - tu zarejestrował się Prawicowy Blok Samorządowy, którego pełnomocnikiem jest Anna Kuczyńska. KWW Razem dla Laskowca to komitet zarejestrowany, jak sama nazwa wskazuje, w Laskowcu. Jego pełnomocnikiem jest Eliza Gajda. KWW Rozwój Gminy - S. Godziny to komitet z gminy Olszewo-Borki. Siedziba to Zabrodzie, pełnomocnik - Konrad Wilkowski. Zarejestrowany został już też ostrołęcki komitet KWW Koalicja dla Ostrołęki. Jego kandydatką na prezydenta będzie Ewa Żebrowska-Rosak. Katarzyna Kamińska została pełnomocnikiem komitetu.

W Kadzidle jest już KWW Anny Śniadach z pełnomocnikiem Michałem Śniadachem, a w gminie Olszewo-Borki - KWW Renata Pędzich (pełnomocnik Michał Pędzich). W Baranowie swoją siedzibę ma natomiast komitet KWW Powiatowa Wspólnota Samorządowa 2024 (pełnomocnik Kazimierz Rzewnicki).

Wybory 2024. Na kogo będzie można głosować?

We wsi Orzoł, gm. Baranowo, zarejestrowano komitet o krótkiej, nietypowej nazwie - KWW KZ. Pełnomocnik - Przemysław Mikulak. KWW Razem dla Dzbenina to kolejny komitet z gminy Rzekuń. Pełnomocnikiem jest Tomasz Kaczmarczyk. W Czerwinie zarejestrował się z kolei KWW Krzysztofa Tyszki z pełnomocnikiem Januszem Kurpiewskim.

W Stepnie-Michałkach (gm. Olszewo-Borki) jest już KWW Żebrowski Robert, którego pełnomocnikiem jest Sławomir Żebrowski. Z kolei w Dzbeninie, gm. Rzekuń, siedzibę ma KWW Bezpartyjny Powiat z pełnomocnikiem Krzysztofem Parzychowskim. W Myszyńcu siedzibę ma KWW Sławomira Ceberka, którego pełnomocnikiem jest Bogusława Ceberek. W gminie Łyse zarejestrowano KWW Marcin Brewczyński (pełnomocnik Milena Brewczyńska). Z kolei w Borawem jest KWW Anny Pawlak Nasze Borawe (pełnomocnik - Daniel Pawlak).

Łęg Przedmiejski to siedziba komitetu KWW Razem dla Gminy, którego pełnomocnikiem jest Janina Kowalska. W Wachu, gm. Kadzidło, zarejestrowano KWW Irena Sabina Zera (pełnomocnik Zdzisław Koczkodon). KWW Blisko Ludzi zarejestrowany został w Łysych za sprawą pełnomocnik Joanny Siarniak. Ponownie Wolkowe - tu zarejestrowano KWW Przyszłość Gminy Myszyniec (pełn. Edward Zaciek). W Rzekuniu z kolei jest już KWW Arkadiusz Krupka - pełnomocnik Bartosz Kośnik. Opęchowo, w gminie Troszyn. Zarejestrowano tu KWW Urszuli Karlak (pełnomocnik Joanna Karlak). W Kadzidle siedzibę ma KWW Jana Majewskiego (pełn. Leszek Majewski), a w Dąbrówce - KWW Kamila Stepnowskiego (pełn. Robert Niedzwiecki).

Komitety w Ostrołęce i nie tylko...

KWW Z Ludźmi - Dla Ludzi to nazwa komitetu z gminy Troszyn, z siedzibą w Kleczkowie, za który odpowiada Jan Gocłowski. W Goworowie jest za to KWW Danuty Domasik - pełn. Jan Władysław Domasik. Dzbenin - zarejestrowano KWW Mirosław Drężek (pełn. Marcin Sieruta). W Krukach mamy KWW Janiny Fidury (pełn. Teresa Modzelewska). Przenosimy się jeszcze do gminy Łyse, tam we wsi Wejdo jest KWW Nowoczesna Wieś Wejdo (Mirosław Pawelczyk), a w Serafinie - KWW Łączy nas Wieś (Marta Mikulska).

KWW Lepsza Droga to komitet z gminy Rzekuń, z siedzibą w Czarnowcu (pełnomocnik Małgorzata Karczewska). W Myszyńcu zarejestrowano KWW Daniela Walijewskiego (pełn. Beata Kraska-Walijewska). KWW Dumni z Kurpi: to komitet z gminy Łyse, z siedzibą w Dawii, pełnomocnikiem jest Justyna Kadelska. Jeszcze Baranowo - Wojciech Grzyb jest pełnomocnikiem KWW Gminy Baranowo. Łazy, gm. Olszewo-Borki. KWW Anny Żebrowskiej reprezentuje pełnomocnik Łukasz Kochański. W Ostrołęce jest też KWW Ostrołęka na pokolenia, którego pełnomocnikiem jest Anna Molenda. W poniedziałek komitet ten ma zaprezentować kandydata na prezydenta.

Gmina Goworowo: zarejestrowano komitet KWW Mieszkańców Wsi Pokrzywnica, który reprezentuje Beata Świąder. W Czerwinie jest komitet obecnego wójta Grzegorza Długokęckiego (siedziba Piski, pełnomocnik Dagmara Duch-Długokęcka). KWW Niezależna Gmina to komitet z gminy Kadzidło, z siedzibą w Jeglijowcu (pełn. Renata Domian). KWW Andrzej Żubrowski to komitet z Łysych, jego pełnomocnikiem jest Mirosław Dąbkowski. W Olszewie-Borkach powstał za to KWW Dawidzki (pełn. Olga Dawidzka).

W Nowej Wsi, gm. Olszewo-Borki zarejestrowano KWW Karola Pierzchały z pełnomocnikiem Mileną Pierzchałą. Przenosimy się też do Myszyńca, KWW Stanisława Ścibka już w gotowości (pełn. Maria Tobojka). Z kolei w Borawem, gm. Rzekuń, jest KWW Skutecznie dla Rozwoju Mariusz Budelewski (pełn. Wioletta Budelewska).

Na koniec, trzy gminy. Goworowo - KWW Jakuba Dziełaka (pełn. Katarzyna Dziełak), Olszewo-Borki: KWW Przyjazna Gmina Olszewo-Borki z siedzibą w Drężewie (pełn. Jolanta Szewczyk) i Rzekuń - KWW Rafał Marek Łoziński z siedzibą w Czarnowcu (pełn. Teresa Łozińska).

Łącznie, w całym regionie, który obejmuje delegatura KBW, zarejestrowano 183 komitety.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×