zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-06T16:14:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wykonawca ulicy Majewskiego nie odpuszcza

REKLAMA
REKLAMA
2
0
17

Właściciel firmy, która wykonywała ulicę Majewskiego w Ostrołęce, nie daje o sobie zapomnieć. Kolejne pismo trafiło do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, skąd przekazano je do ratusza.

O przedsiębiorcy, który najpierw współpracował z władzami miasta, a obecnie jest w konflikcie z przedstawicielami samorządu, pisaliśmy wielokrotnie naszym serwisie. We wrześniu 2021 r. przedsiębiorca usłyszał dwa prawomocne wyroki, w październiku sąd kolejny raz uznał jego winę. Tym razem sprawa dotyczyła bezpośrednio przetargów organizowanych przez miasto.

Szef firmy budowlanej, która wykonywała prace przy ulicy Majewskiego, twierdzi, że nie otrzymał pieniędzy za wykonane prace. Przedsiębiorca groził, że w sierpniu 2021 r. zablokuje zastawami, a następnie rozbierze ulicę Majewskiego, twierdząc, że nie otrzymał należnego mu wynagrodzenia. Pierwszą część planu zrealizował: doszło do krótkiej blokady.

Miasto nie zgadza się ze stwierdzeniami przedsiębiorcy o braku zapłaty. Władze Ostrołęki twierdzą, że firma T. otrzymała należne wynagrodzenie wynikające z umowy na budowę ul. Majewskiego, a obecnie T. domaga się dopłaty za roboty dodatkowe, które nie zostały zaakceptowane przez zamawiającego (czyli miasto). Władze miasta kwestionują zgłaszane przez firmę Marka T. roboty dodatkowe, uznając je za nieudowodnione i nieudokumentowane.

Przedsiębiorca ostatnio zeznawał w sądzie w procesie prezydenta Ostrołęki. Okazuje się też, że nie odpuścił kwestii ulicy Majewskiego.

Najpierw inspektorat, później ratusz

13 października do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wpłynęło pismo firmy ostrołęckiego przedsiębiorcy Marka T. (firma ma siedzibę w Nowym Dworze Mazowieckim) w sprawie wydania kopii decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę wraz zatwierdzonym projektem budowlanym, a także wszystkich kolejnych zmian lub uzupełnień do tych dokumentów dotyczących budowy ulicy Majewskiego. Inspektorat postanowił przekazać pismo do Urzędu Miasta, jako organu właściwego w sprawie.

- Żądane dokumenty otrzymał w dniu 27.02.2020 pan Leszek Chmielewski, wskazany na podstawie paragrafu 15 ust. 5 umowy z dnia 12.09.2019 zawartej pomiędzy Miastem Ostrołęka a Panem na funkcję kierownika budowy. Jak wykazano, posiada pan żądane dokumenty, dlatego nie ma podstawy do przekazania ich w trybie ww. ustawy - taka odpowiedź nadeszła z ratusza. Sekretarz Aneta Gutowska-Grucelska dodała:

Wyjaśniam, że kompetencje dotyczące pozwoleń na użytkowanie należą do właściwego organu nadzoru budowlanego, w tym przypadku będzie to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego powiatu grodzkiego w Ostrołęce.

Czy kwestia budowy ulicy Majewskiego znajdzie swój dalszy ciąg? Pisma w tej sprawie trafiały już m.in. do premiera Morawieckiego, wicepremiera Kaczyńskiego, ministra sprawiedliwości Ziobro, lidera PO Donalda Tuska, posła Czartoryskiego, mediów lokalnych i ogólnopolskich, prokuratury, policji czy Urzędu Skarbowego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×