2019-01-14T11:16:18+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znamy wstępny wynik zbiórki podczas 27. finału WOŚP w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
9
5
36
Najlepszy komentarz
~Remek z sąsiedztwa, 11:26 14-01-2019,   61%
Wspaniali darczyńcy, wspaniali wolontariusze i organizatorzy to i wyniki imponujące. Gratulacje i wyrazy uznania!
odpowiedz   •   oceń :  
Dobiegł końca 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce. Zbiórka w naszym mieście przyniosła wielkie, pozytywne zaskoczenie. Mamy kolejny, mocno „wyśrubowany” rekord.

Z nieoficjalnych informacji udzielonej nam przez szefową sztabu wynika, że w Ostrołęce zebrano ponad 140 tysięcy złotych! To niekwestionowany rekord.

- Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie z banku, ale wstępnie według obliczeń powinniśmy mieć kwotę oscylującą w okolicach 140 tysięcy złotych. Za każdy z datków serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wielkie podziękowania także kierujemy do sponsorów, którzy tak licznie wsparli tegoroczny finał. Bez tej pomocy, finansowej i rzeczowej nie mielibyśmy takiego rekordowego wyniku – mówi Aleksandra Boruch, szefowa ostrołęckiego sztabu WOŚP.

Tegoroczny finał orkiestry był rekordowy także pod względem programu imprez towarzyszących akcji. Przez cały dzień w różnych punktach Ostrołęki odbywało się wiele wydarzeń, z których dochód zasilał ogólną pulę sztabu. Był turniej piłkarski, przegląd artystycznej twórczości dziecięcej, nauka nurkowania, bieg charytatywny, pokaz street-workout, maraton fitness, maraton zabiegów kosmetycznych, pokazy ratownictwa, wspólne morsowanie.

Centrum finału to tradycyjnie już scena przy ulicy Prądzyńskiego. To właśnie tu odbywały się koncerty przeplatane licytacjami. Punktem kulminacyjnym imprezy było światełko do nieba, które poprzedziła licytacja „orkiestrowego” tortu ufundowanego przez firmę Torcik.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Remek z sąsiedztwa, 11:26 14-01-2019,   61%
Wspaniali darczyńcy, wspaniali wolontariusze i organizatorzy to i wyniki imponujące. Gratulacje i wyrazy uznania!
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 11:39 14-01-2019,   56%
Ciekawe ile udałoby się zebrać pieniędzy w poprzednich latach gdyby  nie otwarta niechęć poprzedniej władzy Ostrołęki do WOŚP.  Szkoda, że korzystając z urojonych powodów wygaszono zapał i chęci młodych ludzi do zbiórki dla tych najbardziej potrzebujących. Jestem pełen podziwu dla organizatorów tegorocznego finału i tak wspaniałego wyniku, mimo niesprzyjajacej pogody i zakazu handlu w niedzielę.  Gdyby nie to wynik byłby znacznie wyższy. Moje gratulacje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:06 14-01-2019,   88%
@~Marek Kulikowski Postuluję rozdział WOŚP od samorządu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wolontariusz, 00:38 15-01-2019,   100%
@~Marek Kulikowski To było samemu organizować , a co roku pieniądze były zbierane w całym powiecie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:43 14-01-2019,   65%
Potrafimy się zjednoczyć.szacynek dla wszystkich
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 12:22 14-01-2019,   29%
Czy potrafimy się zjednoczyć ? Niekoniecznie. Wystarczy wejść na wczorajsze komentarze i  zobaczyć falę hejtu i mowę nienawiści jakie zostały wylane na organizatorów zbiórki. Sami nosa nie wystawimy, nikomu nie pomożemy ale wylewać wiadro pomyj na Owsiaka potrafimy bez problemu. Nawet po dramatycznym ataku na Prezydenta Adamowicza. Nic nie stanowi granicy.  Od rana czytam komentarze w Salon24, DoRzeczy i Sieci I ciągle czytam, że winna jest temu totalna opozycja bo protestowała gdy Dobra Zmiana wprowadzała nowy ład i porządek w Polsce nazywając innych komunistami i  złodziejami, gorszym sortem, atakowała sędziów i cały wymiar sprawiedliwości... Na efekty mowy nienawiści nie trzeba było długo czekać. Jeśli sądy zawiodły sami będziemy wymierzać sprawiedliwość, atakując bluzgiem, pomówieniami o obce pochodzenie etniczne,  okładkami z sędziami z miotaczami ognia i bronią automatyczną, a w końcu szaleiec z nożem lub pałą rozwiąże pbroblem po swojemu. Czy my zwykli ludzie potrafimy coś z tym zrobić? Czy potrafimy napisać do właścicieli portali internetowych by usuwali komentarze pełne nienawiści pisane przez opłacanych troli? Nie możemy bezradnie patrzeć na to co dzieje się w internecie i nie robić nic bo uważamy że wolność słowa jest ważniejsza? Ważniejsza od czego? Ważniejsza od ludzkiego życia? Ważniejszą od zwykłej ludzkiej przyzwoitości i braku zgody na niszczącą nienawiść?
Co roku patrząc na dzieciaki zbierające pieniądze do puszek ciągle myślę o tym że uczą się elementarnej zwykłej solidarności z tymi którzy wymagają pomocy i  opieki, której ciągle brakuje ze strony  Państwa lekką ręką rozdającym miliardy nawet tym ,  którzy dodatkowych pieniędzy nie potrzebują. A potem patrzę na programy w publicznej telewizji , szkalujące twórcę WOŚP, czytam w gazetach, że jest pospolitym złodziejem, największym szkodnikiem RP tylko dlatego, że nosi czerwone spodnie, nie jest zadeklarowanym katolikiem i organizuje rockowy festiwal?  Na nic zdają się tłumaczenia, że fundacja Owsiaka jest najbardziej transparentną ze wszystkich a przysyłane kontrole jedna za drugą nie znajdują niczego co mogłoby ją obciążyć. Trole i hejterzy wiedzą lepiej bo naczytałi się kłamstw w Sieci , Prawym czy DoRzeczy i wklejają metodą kopiuj-wklej,  by zatruwać umysły zwykłych ludzi i obrzucać łajnem z myślą, że zawsze coś z tego przyklei do ludzi o innych poglądach.
odpowiedz   •   oceń :  
~e, 12:01 14-01-2019,   61%
Ostrołęko, jestem z ciebie dumna ! Brawo !
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 12:56 14-01-2019,   50%
Dzień dobry!

Zebrano ponad 140 tys. złotych.  Proszę o podanie sumy, jaką włożono aby zorganizować tę  zbiórkową farsę.

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:44 14-01-2019,   42%
@~Anna - Kurpiowska Panna Chcesz wolontariuszom dniówkę liczyć jak na budowie?  Zanim zaczniesz zaglądać innym do portfela proponuję wizytę przed lustrem. Może w końcu coś do ciebie dotrze. Tylko nie zamykaj oczu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 14:21 14-01-2019,   54%
Dzień dobry!

Idź precz. Chcesz mnie zabić, okrutniku? Spojrzałam w lustro szeroko otwartymi oczami i padłam jak rażona gromem, jak baśniowy Bazyliszek: ujrzałam w odbiciu szkaradną, ohydną, otyłą, bezzębną maszkarę, z plugawym "pypciem" na czole. Nikt, nigdy więcej nie namówi mnie do spojrzenia w lustro...

Pozdrawiam Siema...

PS. No to ile złociszów miasto włożyło w tę minioną hucpę? (Prąd, wypożyczenie sprzętu, lokali, mobilnego basenu, laserów, bajerów, policja itd).
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:01 14-01-2019,   59%
Do Marek Kulikowsi zobacz sobie przemówienie Owsiaka i jego gest na końcu po napadzie na prezydenta Gdańska. Przemowa jest o tym żeby nie nienawidzieć się i żeby się kochać i szanować , niestety jego gest świadczy o czymś zupełnie innym
.https://www.bezux.pl/wpisy/dramatyczne-przemowienie-owsiaka-tuz-po-zamachu-na-prezydenta-musicie-to-uslyszec/9086
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:53 14-01-2019,   38%
Miał uklęknąć  i się pomodlić? Nie okazywać emocji po tym co się stało? Owsiak jest człowiekiem z krwi i kości i czasem ma prawo by coś ważnego wykrzyczeć. Czy jesteśmy krajem o ustalonej demokracji gdzie wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Za dobre serce polska prawica chce go zniszczyć od wielu lat. Dzięki sprzętowi które jego fundacja zakupiła do polskich szpitali uratowano zdrowie i życie tysięcy dzieci. Jeśli masz własne to schowaj się pod stół zamiast wklejać filmiki które mają udowodnić twoją niechęć . Czasem sprzęt z serduszkiem ratuje dzieci przeciwników Owsiaka. Warto o tym pamiętać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 13:06 14-01-2019,   67%
Ile zebrano pieniędzy poprzez to ilu osobom się pomoże poprzez to niezależnie od poglądów politycznych myślę że warto to robić takie jest moje zdanie i kropka
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 13:25 14-01-2019,   38%
DO @ ANNA KURPIOWSKA PANNA. NAJLEPIEJ BY BYŁO, JAKBY TOBIE DAĆ TE 140 TYS. PRAWDA? BYŚ ŻARŁA, ŻARŁA, AŻ BYŚ SIĘ ZESRAŁA!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 14:26 14-01-2019,   65%
@~WKURZONY Dzień dobry!

Już cię, kurna łolek,  kocham, cukiereczku. Oj, te 140 tysiaków znakomicie poreperowałoby mój skromny, domowy budżet.
Trafiłeś w dziesiątkę. Mimo biedy, lubię sobie pojeść. Żeżarłabym konia z kopytami. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to moja największa wada. Dobre jedzonko to jest to co Anny lubią najbardziej...

Siema...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:39 14-01-2019,   44%
Przestańcie wreszcie zwracać uwagę na te durnosrwo pannę!na każdym dworze był kiedyś błazen,a teraz jest na portalach.Ostrołęka-Szacun.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 14:31 14-01-2019,   62%
Dzień doberek!

A, ty niewdzięczniku, czym sobie zasłużyłam na tak okrutne potraktowanie!? Nie lubisz mnie? Dlaczego, mój panie? Przeca staram się, zyskać twoje względy, nadskakuję ci na każdem kroku, a ty obwiesiu tego nie zauważasz? Brzydal jesteś, mój rycerzu, ale i tak lubię ciebie...

Siema... Ostrołęka-Szacun
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja, 15:36 14-01-2019,   86%
Oo i fajerwerki były;) jak tam psy?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:32 15-01-2019,   0%
@~Ja nie zesraj sie
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 15:57 14-01-2019,   17%
Psy zostaw w spokoju zmarł wybrany w demokratycznych wyborach prezydent Gdańska który zostal zasztyletowany wczoraj wstyd na cały świat pokoj jego duszy
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 16:15 14-01-2019,   25%
@~Darek Obawiam się, że śmierć Pawła Adamowicza niczego nie nauczy polskich internautów. Mowa nienawiści dalej będzie płynęła ja wezbrana rwąca rzeka. Trole tacy jak pisanka dalej będą pisać pełne jadu i nienawiści komentarze myśląc , że mogą oddziaływać na innych. Wczorajsza tragedia niczego w ich pisaniu nie zmieniła, wielki festiwal dobroci, ludzkiej wrażliwości i Chrystusowego miłosierdzia w dalszym ciągu jest pretekstem do ośmieszania młodych ludzi i ich zaangażowania w pomoc innym. A dzieci w szpitalach i starzy ludzie niech umierają bo Państwu zabrakło pieniędzy na leczenie i opiekę. Co to obchodzi takie osoby. Ważne, żeby wygrywając wybory dopchać się do koryta i móc wygodnie żyć przez jakiś czas. Nie liczy się nic więcej. Nic.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:28 14-01-2019,   84%
@~Marek Kulikowski Jaka mowa nienawiści? To był atak kryminalisty, który obwiniał innych za to, że musiał siedzieć. Chciał się zemścić.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 17:25 14-01-2019,   29%
Oczywiście, że atak człowieka, który nie tak dawno wyszedł z więzienia. Problem w tym , że działał w społeczeństwie głęboko podzielonym gdzie mowa nienawiści jest codziennością i wpływa na zachowania wielu z nas. Niestety przybywa ludzi chorych z nienawiści. Ostatnie dni mocno udowodniły to co dzieje się z nami. Skandaliczne i haniebne programy w publicznej telewizji pokazujące kim dla Dobrej Zmiany jest Jurek Owsiak i jego fundacja dobitnie udawadniają, że chcąc utrzymać władze nie cofną się przed niczym, nawet przed odczłowieczającym i odbierającym godność antysemityzmem, nawet do tych, którzy Żydami nie są. Wyobrażasz sobie Jacka Kurskiego który za coś takiego przeprasza Owsiaka? Brudziński przeprosił ludzi za komunistów i złodzieji?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:59 14-01-2019,   75%
@~Marek Kulikowski Puknij się w głowę, chyba o sobie piszesz, że jesteś chory z nienawiści.
odpowiedz   •   oceń :  
~Która mie pocieszy ?, 11:57 15-01-2019,   -
@~Darek Mi pies i babcia zmarłavod tych fajerwerek
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 16:22 14-01-2019,   67%
DO @ DAREK. ADAMOWICZ CHCIAŁ UKRAINIZOWAC POLSKĘ!!!!! CZYTAŁEM WYWIAD Z TYM BYŁYM JUŻ PREZYDENTEM, ZAPRASZAŁ UKRAINCOW, ŻEBY ZAPUSZCZALI KORZENIE W POLSCE!!!! UKRAINCY BĘDĄ PŁAKAĆ ZA TYM UKRAINOFILEM!!!, A CO DO ATAKU NOŻEM, TO WOLAŁBYM, ŻEBY STANĄŁ PRZED SĄDEM ZA UKRAINIZACJE POLSKI!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 16:27 14-01-2019,   75%
Już Ci pisałem kilka razy żebyś się nie denerwowal tak skąd Masz takie wiadomości
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 16:31 14-01-2019,   100%
Czekam
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 16:35 14-01-2019,   100%
To nie powód żeby Polak Polaka miał zabijać zapamiętaj to sobie
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 17:16 14-01-2019,   60%
DO @ DAREK. CZYTAŁEM WYWIAD Z ADAMOWICZEM, JEST NAPISANE CZARNO NA BIAŁYM, ŻE CHCIAŁ OSIEDLAC UKRAINCOW W POLSCE, JAK SIĘ JEST Z UKRAINCAMI, TO ZAWSZE BĘDZIE SIĘ PRZECIW POLSCE!!!!! TYLKO UKRAINCY BĘDĄ ZA NIM ROZPACZAĆ!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 17:21 14-01-2019,   100%
To nie powód do zabijania gdzie to przeczytałeś
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 17:21 14-01-2019,   67%
DO @DAREK. A CO DO ZABIJANIA POLAKA PRZEZ POLAKA, TO MOIM ZDANIEM, LEPIEJ JAK SAMI WYMIERZAMY SWOIM SPRAWIEDLIWOŚĆ, NIŻ PROSIĆ OBCYCH O TO, A PO ZA TYM TEN ADAMOWICZ, ZA TO, ŻE CHCIAŁ POLSKĘ UKRAINIZOWAC, TO DLA MNIE JEST ANTY POLAKIEM!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 17:26 14-01-2019,   50%
DO @DAREK. TEŻ WOLAŁBYM, ŻEBY STANĄŁ PRZED SĄDEM , NIŻ ZGINĄĆ JAK ŚWINIA W RZEŹNI, ALE TAK WŁAŚNIE MIAŁO BYĆ, A CO DO WYWIADU Z NIM, WPISZ W GOOGLE, CO ADAMOWICZ MÓWI O UKRAINCACH.
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 17:29 14-01-2019,   100%
Tak nie mozna trochę się różnimy co do tej kwestii wcale się nie dziwię że Ty ciągle wkurzony jesteś nie tędy droga
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 17:33 14-01-2019,   100%
I zmień sobie swój nick bo ja z ciągle wkurzonym to nie będę pisał
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 17:48 14-01-2019,   100%
DO @DAREK. PRZYKRO MI, ALE JA ZE SWEJ OBRANEJ DROGI NIE ZEJDĘ!!!!, A CO DO MOJEGO NICKU, CHCIAŁEM SIĘ NAZWAĆ BANDERA, ALE ON BYŁ PEDAŁEM I MOGLIBY MNIE BRAĆ ZA PEDAŁA!!!!!, WKURZYLEM SIĘ I TAK ZOSTAŁO.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1