2017-07-14T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Związek Miast Polskich zdecydowanie popiera wniosek o poszerzenie granic Ostrołęki

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
2
3

Poszerzenie granic Ostrołęki ściśle wiąże się z planami rozwojowymi społeczności miejskiej, zaś same zmiany nie będą miały znaczącego wpływu na kondycję finansową gminy Rzekuń – tak wynika z opinii Związku Miast Polskich dotyczącej rozporządzenia Rady Ministrów.

W związku z przygotowanym przez Radę Ministrów rozporządzeniem w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedzib władz niektórych gmin, Związek Miast Polskich przygotował obiegową opinię, w której poparł m.in. wniosek Ostrołęki.

Przypomnijmy, chodzi tu o część terenów należących obecnie administracyjnie do gminy Rzekuń, na których w niedalekiej przyszłości powstanie nowa elektrownia. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Ostrołęka powiększyłaby się o część sołectwa Nowa Wieś Wschodnia, Goworki i Ławy. W opinii przygotowanej przez Związek Miast Polskich czytamy:

„Zarząd Związku Miast Polskich zdecydowanie popiera wnioski Ostrołęki i Konina o poszerzenie granic tych miast. Zwracamy uwagę na fakt, że oba dotyczą obszarów silnie powiązanych funkcjonalnie z tymi miastami oraz ściśle wiążą się z planami rozwojowymi społeczności Ostrołęki i Konina. Proponowane zmiany granic nie wpłyną znacząco na kondycję finansową gmin, których części mają być przyłączane do miast, a w przypadku Konina uchronią miasto przed trwającym obecnie przekazywaniem nieusprawiedliwionych opłat na rzecz gminy Stare Miasto (podatek od nieruchomości od przedsiębiorstwa komunalnego, świadczącego podstawowe usługi publiczne dla mieszkańców).”

Do sprawy będziemy wracali.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×