2012-12-04T20:45:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Tłuste” święta pracowników ostrołęckiego WORD: Bony po 700 zł na osobę

REKLAMA
Maciej Kleczkowski, wicedyrektor WORD, radny PO, redaktor portalu Moja Ostrołęka Maciej Kleczkowski, wicedyrektor WORD, radny PO, redaktor portalu Moja Ostrołęka
REKLAMA

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce bardzo hojnie obdarzy swoich pracowników na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jak ustaliliśmy, każda z 32 zatrudnionych tam osób na „Gwiazdkę” otrzyma bony opiewające średnio na kwotę 731,25 zł brutto.

Corocznie na święta pracodawcy wręczają swoim pracownikom premie w postaci bonów, które można zrealizować w coraz większej liczbie sklepów. Taka forma premii świątecznej jest bardzo popularna, jednak ze względu na wszechobecny kryzys, wartość bonów jest z roku na rok coraz mniejsza.

- Trudna sytuacja finansowa firmy zmusiła nas do dość znacznego obniżenia wartości corocznych premii świątecznych wypłacanych naszym pracownikom w postaci bonów. W tym roku będą to kwoty od 150 do maksymalnie 300 zł w zależności od indywidualnej sytuacji rodzinnej każdego z pracowników - powiedział nam dyrektor do spraw kadr i płac jednego z większych przedsiębiorstw w Ostrołęce, który prosił o nieujawnianie danych firmy. - Zastanawialiśmy się, czy w ogóle wypłacać pracownikom premie, ponieważ sytuacja jest naprawdę ciężka i nie widać perspektyw na zmianę stanu rzeczy - tłumaczył.

Niestety, sytuacja w ogromnej większości firm, do których dotarliśmy, jest podobna. Kwoty, które pracownicy otrzymują w postaci świątecznych bonów oscylują w granicach od 100 do 400 zł.

Rokrocznie portal Moja Ostrołęka, współredagowany przez Macieja Kleczkowskiego, miejskiego radnego Platformy Obywatelskiej oraz wicedyrektora WORD opisuje premie i „tłuste” święta ostrołęckich urzędników. Sprawdziliśmy - pracownicy ratusza w tym roku otrzymają bony wyłącznie na święta Bożego Narodzenia w wysokości od 200 do 250 zł.

Bardzo bogato na tym tle wyglądają świąteczne premie dla pracowników ostrołęckiego WORD. Każdy z 32 pracowników otrzyma bony o średniej wartości 731,25 zł brutto. Jednak to nie wszystko - jak wynika z informacji, które otrzymaliśmy od Dariusza Mierzejewskiego p.o. obowiązki dyrektora WORD w Ostrołęce - pracownicy podlegającej Urzędowi Marszałkowskiemu jednostce otrzymali w tym roku także bony na święta wielkanocne. W tym przypadku wartość bonów wynosiła średnio aż po 1093,33 zł.

- Tak wysokich kwot, nawet w okresie największego prosperity naszej firmy, nie wręczaliśmy pracownikom. W tym roku, po raz pierwszy w historii naszej działalności, od przeszło 30 lat zmuszeni byliśmy zrezygnować z premii świątecznych w ogóle. Dzieciom naszych pracowników zorganizujemy skromną choinkę. Dzieci otrzymają też niewielkie paczki ze słodyczami - powiedział nam anonimowo kolejny z prywatnych przedsiębiorców.

Szczodrość WORD wobec pracowników to nie jedyny przykład rozrzutności wobec podległej marszałkowi jednostce. Równie wysoka była tegoroczna premia roczna dla zarządzającego Ośrodkiem Dariusza Mierzejewskiego - wynosiła 20 tysięcy złotych.

Czy w innych podległych marszałkowi firmach i instytucjach działających na terenie Ostrołęki pracownicy również będą mieli „tłuste” święta? Sprawdzimy i do sprawy wrócimy.

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×