eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

"Był taki moment, że zareagowali". Maciej Wąsik o okrzykach więźniów z Przytuł Starych

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

"W Przytułach był taki moment, że więźniowie zareagowali, ale poetyka okrzyków nie różniła się od tego, jak Platforma Obywatelska krzyczy w stronę obecnej opozycji" - zdradził w telewizji wPolsce polityk PiS Maciej Wąsik, który w ostatnim czasie przebywał w więzieniu w Przytułach Starych.

Polityk PiS Maciej Wąsik przez kilkanaście dni siedział w więzieniu w Przytułach Starych po wyroku 2 lat więzienia w tzw. aferze gruntowej. Przed więzieniem codziennie odbywały się manifestacje jego zwolenników, domagających się uwolnienia byłego wiceszefa MSWiA na podstawie ułaskawienia prezydenta RP z 2015 r. Wąsik wyszedł jednak z więzienia dopiero wtedy, gdy prezydent wydał kolejny akt łaski.

Maciej Wąsik zapytany został o to, czy rzeczywiście siedział w celi 339, do której krzyczeli zgromadzeni codziennie manifestujący. "Tak, pawilon D, blok 16, cela 339. Mialem to szczęście, że akurat wychodziła na to miejsce, gdzie te demonstracje były" - odpowiedział polityk PiS.

Po raz kolejny Wąsik podziękował tym, którzy manifestowali pod więzieniem. Wspominał, że przyjeżdżały autokary z różnych stron:

Był taki moment, że autobus z Wejherowa zamiast na 18, przyjechał na 20. Pamiętam doskonale, że odmówili modlitwę. Pamiętam tę wizytę, przyjechali aż z Wybrzeża. Związkowcy z Solidarności pomorskiej wynajęli kwaterę w okolicy Przytuł, żeby tam być.

Wąsik o okrzykach więźniów w Przytułach Starych

Wąsik zdradził też coś, o czym dotychczas nikt nie mówił. Okazuje się, że więźniowie w Przytułach Starych... zareagowali na jego obecność okrzykami. Ze słów byłego wiceministra można wywnioskować, że nie były to okrzyki radości.

- W Przytułach był taki moment, że więźniowie zareagowali, ale poetyka okrzyków nie różniła się od tego, jak Platforma Obywatelska krzyczy w stronę obecnej opozycji, więc w zasadzie nie zwróciłem na to większej uwagi - powiedział polityk PiS, dodając:

Te okrzyki się kończyły kiedy rzeczywiście te demonstracje pod naszymi oknami były codziennie. Myślę, że nawet więźniowie zaczęli się zastanawiać, że coś jest na rzeczy, kiedy ludzie przychodzą, Polska się o nas upomina. Pod koniec mojego osadzenia żadnych okrzyków nie słyszałem.

Źródło: Telewizja wPolsce
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×