2017-05-26T14:40:13+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Daniel Obajtek: „Inwestycja budowy Elektrowni C w Ostrołęce jest nie zagrożona”

REKLAMA
Zdjęcie główneDaniel Obajtek, prezes Energa S.A., fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
5
2
1

„Inwestycja budowy Elektrowni C w Ostrołęce jest nie zagrożona” - twierdzi Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa S.A. To komentarz do publikacji dotyczącej decyzji o odwołaniu zarządu Energa Wytwarzanie, w skład którego wchodził m.in. Roman Pionkowski. Specjaliści z branży prognozowali, że może mieć to negatywny wpływ na budowę ostrołęckiej elektrowni.

Zarząd Energa Wytwarzanie odwołany został przez Radę Nadzorczą w dniu 23 maja. Informację tę opublikował m.in. portal WysokieNapiecie.pl. Decyzja o odwołaniu zarządu wywołała spekulacje co do przyszłości planowanej budowy nowej elektrowni o mocy 1000 MW w Ostrołęce szacowanej na około 6 miliardów złotych. Jeden ze specjalistów z branży – Wojciech Centarski, tak skomentował decyzję rady nadzorczej: „Śmierć projektu Ostrołęka”.

Dziś otrzymaliśmy oficjalny komunikat władz koncernu dotyczących inwestycji w Ostrołęce. Poniżej publikujemy pełną treść komentarza Daniela Obajtka, prezesa Energa S.A.

„Wbrew podawanym informacjom, a nawet bardziej insynuacjom pragnę zapewnić, że inwestycja budowy Elektrowni C w Ostrołęce jest nie zagrożona. Odwołanie Zarządu spółki Wytwarzanie nie ma żadnego znaczenia dla budowy Ostrołęki C. Pragnę przypomnieć, że w Grupie Energa powołano spółkę Elektrownia Ostrołęka jest to spółka celowa, której zadaniem jest przede wszystkim realizacja projektu "Budowa Elektrowni Ostrołęka C". Harmonogram prac przebiega zgodnie z naszymi założeniami. Inwestycja jest i będzie realizowana.

Absurdalne są jakiekolwiek twierdzenia, że ta inwestycja jest zagrożona. Podczas mojego spotkania z zarządem spółki Elektrownia Ostrołęka i jej pracownikami rozmawialiśmy o przyszłości tej spółki. Jej stworzenie i wydzielenie jako spółki celowej podkreśla nasza determinację - owiedział Prezes Zarządu Energa S.A Daniel Obajtek.”

Jak informuje rzecznik prasowy koncernu, Adam Kasprzyk, zgodnie z planem przebiega też procedura przetargowa na wyłonienie konsorcjum do budowy Elektrowni Ostrołęka C.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×