2012-09-20T20:18:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Gdańsk: Posłowie PiS chcą dokumentów lotniska. Prezes Kloskowski odmawia

REKLAMA
zdjecie 9902
Przemysław Wipler Przemysław Wipler
REKLAMA

W czwartek posłowie PiS chcieli uzyskać wgląd do dokumentów w gdańskim porcie lotniczym. Nie otrzymali na to zgody prezesa portu Tomasza Kloskowskiego.

Przemysław Wipler, Marcin Mastalerek i Andrzej Jaworski domagali się wglądu do dokumentów, m.in. wszystkich umów z firmami grupy OLT, faktur, dokumentów ws. zobowiązań OLT względem portu lotniczego, umów na dzierżawę powierzchni na lotnisku na lokale gastronomiczne i umów z Michałem Tuskiem.

- Pan Tomasz Kloskowski od razu poinformował nas, że nie będziemy mieli wglądu do żadnych dokumentów, a jedyne co może nam zaproponować to kawa. Co takiego jest w dokumentach, że władze portu lotniczego w Gdańsku tak panicznie boją się przedstawienia tych dokumentów? - pytał Marcin Mastalerek.

- Chcieliśmy zobaczyć bardzo ważne dokumenty, które które syn premiera Donalda Tusk - Michał Tusk przekazywał firmie OLT Express. Tomasz Kloskowski wielokrotnie twierdził w mediach, że były to dokumenty jawne. Tymczasem Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez syna premiera. Niestety nasze przypuszczenia są takie, że jeżeli pan Koskowski nie chciał nam przekazać tych dokumentów to prawdopodobnie są tam informacje, które dalece bardziej kompromitują władze portu lotniczego, pana Kloskowskiego, syna premiera Donalda Tuska niż to co ukazało się w  tygodnikach - powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Przemysław Wipler podkreślił, że po wszystkich informacjach, które w tym tygodniu ukazały się m.in. na łamach tygodnika „Uważam Rze”, działania prezesa Kloskowskiego powinny zostać bardzo uważnie przeanalizowane przez ministra infrastruktury i samorządowców. - Jeśli choć ułamek tego, co opisano jest prawdą, to prezes Kloskowski powinien przestać być prezesem portu lotniczego - powiedział Wipler.

Mastalerek i Wipler zapowiedzieli, że będą interweniować u marszałek Ewy Kopacz ws. uniemożliwienia im realizowania uprawnień kontrolnych posłów przez prezesa gdańskiego lotniska. Zapowiedzieli również złożenie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poprzez działanie na szkodę portu lotniczego im. Lecha Wałęsy przez jego władze.

Wypowiedź posła Marcina Mastalerka:


Wypowiedź posła Przemysława Wiplera:


[źródło: mypis / Radio Maryja]

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×