2011-10-23T10:30:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Jakie kwiaty najczęściej kupują ostrołęczanie i ile za nie płacą (ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. J. Pych
REKLAMA
Kwiaty towarzyszą nam we wszystkich najważniejszych chwilach. Nasz dziennikarz odwiedził kilka ostrołęckich kwiaciarni, żeby sprawdzić, jakie kwiaty najczęściej kupują ostrołęczanie i ile za nie płacą.

Jako pierwszą odwiedzamy kwiaciarnię „Alicja” przy ulicy Hallera. Sprzedawczyni Aleksandra Pająk opowiada nam o upodobaniach jej klientów.

Jak twierdzi, najpopularniejszymi kwiatami kupowanymi przez mężczyzn są róże, które w zależności od długości kosztują od 3 do 8 złotych. Jako podarek dla kobiety można też zamówić bukiet z kwiatów mieszanych, za który zapłacimy około 30 złotych. Wśród kwiatów, z których robi się wiązanki ślubne, najpopularniejsze są eustoma i róża. Mała wiązanka ślubna w „Alicji” kosztuje 120 zł. W cenie bukietu para młoda otrzyma kwiaty do butonierki i do wpięcia we włosy panny młodej.

Natomiast najczęściej kupowane wieńce pogrzebowe w „Alicji” to te wykonane z kwiatów sztucznych. Ich ceny zaczynają się od 130 zł.

Często kupowane są też goździki - 2,8 zł za sztukę, gerbery (2,8zł/szt.) i lilie (9zł/szt.). Kwiaciarnia prowadzi również „pocztę kwiatową”. Jeżeli wartość zakupionego bukietu przekroczy 50 zł, dostawę mamy gratis, w innym przypadku do ceny kwiatów jest doliczane 5 zł za dostarczenie przesyłki.

Kolejna kwiaciarnia to „Salon Kwiatowy” mieszczący się przy ulicy Sienkiewicza. Tam również dowiadujemy się, że najpopularniejsze kwiaty wybierane przez mężczyzn to róże. Tu ceny tych kwiatów zaczynają się od 5,5 zł. Za 30 zł możemy dostać bukiet złożony z różyczek i alstremerii. Wśród kwiatów wybieranych do wiązanek ślubnych najpopularniejsze są: frezje, orchidee i eustomy. Ceny wiązanek zaczynają się od 160 zł, a bukiety przedłużane od 180 zł.

W Salonie częściej kupowane są żywe wieńce pogrzebowe, które kosztują 200 zł i więcej za duży wieniec. Bardzo popularne jest łączenie dwóch rodzajów kwiatów np. anturium z różą. Kwiaciarnia sprzedaje przez cały rok bardzo dużo goździków (2,9 zł/szt.) i tulipanów (2,9zł/szt.).

Ostatnie miejsce jakie odwiedziliśmy to „Sun Flower” przy ulicy 11 Listopada. Choć jest to niedawno otwarta kwiaciarnia, to już zyskała spore grono stałych klientów.

Tutaj także na randkę najczęściej kupowane są róże, które kosztują od 5,6 zł do 7 zł. Często kupowane są też tulipany, które przez cały rok można kupić w cenie od 2,5 do 3,5 złotych. Propozycja bukietu do 30 zł to coś kolorowego, róże, tulipany i alstremeria. Najczęściej brane do wiązanek ślubnych kwiaty to herbaciane kalle oraz czerwone i białe róże. Tu możemy zamówić najtańsze, ale równie piękne co w innych kwiaciarniach bukiety, już od 90 zł.

Wieńce pogrzebowe ze sztucznych kwiatów są tu sprzedawane równie często, co i z kwiatów żywych. Najczęściej sprzedają się wieńce z kalli, róż i gerber. Ze względu na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych coraz częściej kupowane są chryzantemy.
Za największe wieńce zapłacimy tu 290 zł.

„Sun Flower” prowadzi też „pogotowie kwiatowe” i dostawę kwiatów. Za 10 zł nasze kwiaty zostaną dostarczone w dowolne miejsce w Ostrołęce lub do miejscowości w sąsiednich gminach.  
Kwiaciarnia od 1 listopada zmienia lokal. Niedługo będzie przenosi się na ul. Kopernika 15/2 (dawny pub „Champion”).

A jakie kwiaty najczęściej kupujecie Wy i ile za nie płacicie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.


J. Pych
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2