2018-06-19T14:05:21+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Młodzież z Turcji i Portugalii z wizytą w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
0
1
1

W ramach programu wymiany studenckiej do III LO im. Unii Europejskiej przyjechała młodzież z Portugalii i Turcji. Tegoroczna wizyta była kontynuacją projektu e-Twinning „Festivals and festivities” odbywającego się na platformie internetowej w ramach projektów Erasmus Plus.

Młodzież z miast Kemer (Turcja) i Lisbona (Portugalia) goszcząca w III LO odwiedziła także przedstawicieli władz miasta – prezydenta Janusza Kotowskiego oraz dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki – Mirosława Rosaka. Młodzi goście i ich opiekunowie zapoznali się z zasadami działania samorządu w Polsce oraz dowiedzieli się jakie dziedziny społecznego życia pozostają pod opieką miasta. Prezydent Kotowski zapoznał także grupę z historią i kierunkami rozwoju współczesnej Ostrołęki. Wizyta zagranicznych gości rozpoczęła się 15 czerwca i potrwa do najbliższego piątku. Wcześniej, w dniach 2-12 czerwca. młodzież z III LO w Ostrołęce uczestniczyła już w trzeciej wymianie szkolnej w zaprzyjaźnionych, partnerskich szkołach w Antalii i Kemer w Turcji. Tegoroczna  wizyta była kontynuacją projektu e-Twinning „Festivals and festivities” odbywającego się na platformie internetowej w ramach projektów Erasmus Plus.

Ostrołęcka placówka pod wodzą dyrektora Waldemara Salisa i opiekunek programu Haliny Bartłoszewskiej oraz Małgorzaty Alomar już od kilku lat z powodzeniem uczestniczy w programach umożliwiających młodzieży poznanie swoich rówieśników z innych europejskich państw. To między innymi dzięki młodzieżowej współpracy we wrześniu 2016 roku nawiązano partnerskie stosunki z tureckim Kemer.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:13 19-06-2018,   0%
Co też takiego ciekawego prezydent Kotowski opowiedział młodzieży z Turcji i Portugalii o naszym mieście. Zastanawiam się czy wspomniał że to on przez ostatnich 12 lat to on rządził Ostrołęką i jest sprawcą tego wszystkiego co się w tym nieszczęśliwym mieście dzieje? Czytając jednak jedynie słuszne i obiektywne medium prezydenckie (Ostrołęka Samorządowa) mogę jednak przypuszczać, że był tak samo obiektywny w stosunku do tej nieświadomej niczego młodzieży jak jest jako redaktor OS
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4