2016-02-02T08:10:28+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: W SSOK-u rozpoczęły się rozruchy testowe [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Pierwszy krok do uruchomienia Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych za nami, fot. eOstrołęka.plPierwszy krok do uruchomienia Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych za nami, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Pierwszy krok do uruchomienia Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych za nami. W poniedziałek, 1 lutego rozpoczęły się testowe rozruchy mające na celu sprawdzenie instalacji pod względem technicznym.

W poniedziałek, 1 lutego oficjalnie rozpoczęły się techniczne i technologiczne rozruchy w Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego w Ostrołęce. W pierwszej fazie testów instalacja została wprawiona w ruch „na sucho”, co miało na celu sprawdzenie jej pod względem technicznym.

Wśród obecnych podczas pierwszego uruchomienia instalacji znaleźli się m.in. wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk, przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Grabowski czy Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, pełniącego w imieniu samorządu miasta rolę inwestora zastępczego.

- Rozruchy potrwają około czterech tygodni. Ich głównym zadaniem jest sprawdzenie parametrów wszystkich urządzeń. Powinny one być zgodne z zamówieniem – powiedział nam Adam Galanek, prezes OTBS.

Rozpoczęcie rozruchów jest ostatnim etapem przed planowanym jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku uruchomieniem stacji segregacji.

- To największa inwestycja w regionie i ogromny powód do dumy dla naszego miasta. Wprawdzie budowę zrealizowano dość szybko ale same przygotowania do rozpoczęcia inwestycji trwały długo. Najwięcej czasu pochłonęły procedury związane z uzyskaniem pozwoleń i decyzji środowiskowych. Ostatecznie jednak wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik, a rozpoczęte właśnie rozruchy stanowią dopełnienie dzieła. Wierzę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już niebawem instalacja na dobre rozpocznie pracę na rzecz mieszkańców Ostrołęki i sąsiednich gmin – mówi wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk.

W sortowni pracę otrzymały 24 osoby, 11 z nich to bezrobotni dzięki dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w ramach prac interwencyjnych.

Na budowę SSOK-u samorząd Ostrołęki otrzymał niebagatelną dotację ze środków unijnych w wysokości około 25,5 miliona złotych. Inwestycja została wsparta środkami z budżetu państwa. Instalacja powstała przy ulicy Turskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego wysypiska śmieci i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×