2016-08-19T13:17:05+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Zaparkujesz na Kilińskiego, twój samochód zostanie odholowany?

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Kilkaset złotych może kierowcę kosztować zaparkowanie pojazdu przy ulicy Kilińskiego! Pozostawione auto może zostać odholowane, a kierowca będzie musiał pokryć koszty związane z usunięciem pojazdu a ponadto otrzyma mandat i punkty karne.

Wraz z wprowadzeniem czasowej zmiany organizacji ruchu na tzw „starym moście”, zlikwidowane zostały miejsca parkingowe wzdłuż całej ulicy Kilińskiego, którą obecnie odbywa się ruch autobusów i pojazdów zaopatrzenia o masie nie większej niż 10 ton. W związku z tym, by udrożnić ulicę Kilińskiego dla pojazdów o większych gabarytach podjęto decyzję o wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się i parkowania. Ustawiono stosowne znaki a także wjazd w zatoczki parkingowe zabezpieczono taśmami.

Przygotowując zmiany w organizacji ruchu urzędnicy zakładali, że z czasem dopuszczona zostanie możliwość parkowania równoległego w odpowiednich zatoczkach. Pierwsze tygodnie obowiązywania wprowadzonego zakazu pokazały jednak, że kierowcy nagminnie nie stosują się do ustawionych znaków drogowych, wjeżdżają za taśmy tamując w ten sposób ruch większych aut.

Jak udało nam się dowiedzieć w ostrołęckim ratuszu zapadła decyzja o podtrzymaniu zakazu zatrzymywania oraz parkowania w pierwotnie przyjętym kształcie. Decyzję taką urzędnicy argumentują obawami przed całkowitym zablokowaniem ulicy w przypadku, gdy znikną taśmy blokujące wjazd na parking.

By ostatecznie ukrócić proceder parkowania przy Kilińskiego Straż Miejska w Ostrołęce wnioskuje o dodatkowo ustawienie tabliczki informującej, że w przypadku złamania zakazu, auto zostanie odholowane. Koszty związane z usunięciem niewłaściwie pozostawionego pojazdu ponieść będzie musiał kierowca. Wysokość stawek za odholowanie takiego auta określa uchwała przyjęta przez miejskich radnych. W przypadku auta osobowego o masie do 3,5 ton kwota ta wynosi 300 zło plus 33 zł za każdą dobę postoju na parkingu przy ulicy Kołobrzeskiej.

To jednak nie jedyne konsekwencje wobec niesfornego kierowcy. Będzie on musiał także liczyć się z otrzymaniem mandatu w wysokości 100 złotych i 1 punktem karnym.

Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, wciąż trwają konsultacje nad ustaleniem organizacji ruchu w związku z ograniczeniami tonażowymi na „starym moście”
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR