2011-12-09T09:51:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Stanisław Szcześniak nowym komendantem ostrołęckiej policji [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. J. Pych fot. J. Pych
REKLAMA

W piątek, 9 grudnia, odbyła się uroczystość mianowania nowego komendanta ostrołęckiej policji. Po Januszu Pawelczyku funkcję tę objął Stanisław Szcześniak. Mianowania dokonał zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego - Rafał Batkowski.

Batkowski, przed mianowaniem nowego komendanta powiedział, że pokłada w nim duże nadzieje. Dodał że liczy, iż Szcześniakowi uda się przywrócić dobre imię ostrołęckiej policji.

zdjecie 300
Stanisław Szcześniak przyznał, że przejmuje komendę w dość trudnym momencie.

- Będę podejmował działania, które poprawią stan bezpieczeństwa w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim - mówił nowy komendant. - Będę czynił wszystko, aby moi funkcjonariusze działali w profesjonalny sposób, a mieszkańcy to odczuwali. Obejmuję funkcję w dość trudnym momencie, nie ukrywam tego, ale uważam, że te wszystkie działania, które będziemy podejmowali na rzecz obniżania przestępczości, będą służyły poprawieniu wizerunku ostrołęckiego policjanta.

Komendant zaznaczył, że realizacja celów jakie sobie stawia, nie byłaby możliwa bez profesjonalnej, dobrze wyszkolonej kadry.

- Uważam, że dysponując tak znakomitą kadrą, znającą się na rzemiośle policyjnym, osiągnięcie wszystkiego o czym mówiłem, jest możliwe. Wierzę, że podlegli mi policjanci będą wykonywać swoje obowiązki w profesjonalny sposób.

Szcześniak podziękował też Januszowi Pawelczykowi, byłemu komendantowi, za wszystko co zrobił dla ostrołęckiej komendy.

- Mogę powiedzieć, o nim same dobre rzeczy. Wierzę, że wszystkie sprawy, które były nagłośnione wyjaśnią się w takim stopniu, że nie będą już rzucały cienia wątpliwości na pracę komendanta Pawelczyka. Jak każdy, popełniał on błędy, ale oddał swoje serce tej jednostce, był też niezwykle uczciwym człowiekiem i uczciwość bardzo sobie cenił - pokreślił nowy komendant.

Stanisław Szcześniak był pełniącym obowiązki komendanta od drugiej połowy września, kiedy Janusz Pawelczyk złożył rezygnację.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×