2017-09-20T13:29:57+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Powiat ostrołecki,

Uczniowie z ZSP w Łysych wyróżnieni stypendiami

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Wojciech Bogdański i Sebastian Szymczyk z Technikum Agrobiznesu działającego przy Zespole Szkół Powiatowych otrzymali stypendia od Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ten sposób marszałek docenił ich ponadprzeciętne wyniki w nauce i zaangażowanie w projekty prozawodowe.

O wykształcenie rolnicze młodych ludzi dbają ponadgimnazjalne Zespoły Szkół Powiatowych. Już od sześćdziesięciu lat szkoła w Łysych przygotowuje młodych ludzi do pracy w trudnym zawodzie rolnika. Uczniowie Technikum Agrobiznesu, oprócz zwykłych szkolnych zajęć, uczestniczą w wielu projektach prozawodowych. Wyjeżdżają na wycieczki do nowoczesnych gospodarstw, przedsiębiorstw, na wystawy rolnicze. Spotykają się ze specjalistami w dziedzinach związanych z rolnictwem. Odbywają praktyki zawodowe w Polsce i w Hiszpanii.

Uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów zawodowych mogą liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego samorząd przyznaje stypendia dla wyróżniających się uczniów. W II edycji projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”  uczestniczyli Wojciech Bogdański i Sebastian Szymczyk z Technikum Agrobiznesu w Łysych. Obaj wyróżniali się wysokimi wynikami w nauce przedmiotów zawodowych i dużym zaangażowaniem w zajęcia pozalekcyjne. Brali też udział w konkursie „Innowacje w rolnictwie i na obszarach wiejskich” , w którym zdobyli nagrodę za projekt związany z wykorzystaniem metanu pochodzącego z budynków inwentarskich. Ich osiągnięcia zostały docenione i zaowocowały otrzymaniem  stypendium. Kwota  4152 zł z była przeznaczona na rozwój zainteresowań i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Sebastian wykorzystał pieniądze na specjalistyczny kurs rolniczy i sprzęt komputerowy. Wojtek kupił fachowy program komputerowy i części do budowy prototypu mieszadła do gnojowicy zasilanego energią słoneczną. Warto dodać, że urządzenie to samodzielnie zaprojektował.

Obaj uczniowie są bardzo zadowoleni z możliwości, jakie dało im stypendium.  Uważają, że stypendium stwarza uczniom szanse do samorozwoju i mobilizuje do większej aktywności.

Do III edycji programu stypendialnego Zespół Szkół Powiatowych wytypował czworo kolejnych uczniów, którzy chcą inwestować w swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4