2017-09-20T13:29:57+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uczniowie z ZSP w Łysych wyróżnieni stypendiami

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0

Wojciech Bogdański i Sebastian Szymczyk z Technikum Agrobiznesu działającego przy Zespole Szkół Powiatowych otrzymali stypendia od Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ten sposób marszałek docenił ich ponadprzeciętne wyniki w nauce i zaangażowanie w projekty prozawodowe.

O wykształcenie rolnicze młodych ludzi dbają ponadgimnazjalne Zespoły Szkół Powiatowych. Już od sześćdziesięciu lat szkoła w Łysych przygotowuje młodych ludzi do pracy w trudnym zawodzie rolnika. Uczniowie Technikum Agrobiznesu, oprócz zwykłych szkolnych zajęć, uczestniczą w wielu projektach prozawodowych. Wyjeżdżają na wycieczki do nowoczesnych gospodarstw, przedsiębiorstw, na wystawy rolnicze. Spotykają się ze specjalistami w dziedzinach związanych z rolnictwem. Odbywają praktyki zawodowe w Polsce i w Hiszpanii.

Uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów zawodowych mogą liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego samorząd przyznaje stypendia dla wyróżniających się uczniów. W II edycji projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”  uczestniczyli Wojciech Bogdański i Sebastian Szymczyk z Technikum Agrobiznesu w Łysych. Obaj wyróżniali się wysokimi wynikami w nauce przedmiotów zawodowych i dużym zaangażowaniem w zajęcia pozalekcyjne. Brali też udział w konkursie „Innowacje w rolnictwie i na obszarach wiejskich” , w którym zdobyli nagrodę za projekt związany z wykorzystaniem metanu pochodzącego z budynków inwentarskich. Ich osiągnięcia zostały docenione i zaowocowały otrzymaniem  stypendium. Kwota  4152 zł z była przeznaczona na rozwój zainteresowań i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Sebastian wykorzystał pieniądze na specjalistyczny kurs rolniczy i sprzęt komputerowy. Wojtek kupił fachowy program komputerowy i części do budowy prototypu mieszadła do gnojowicy zasilanego energią słoneczną. Warto dodać, że urządzenie to samodzielnie zaprojektował.

Obaj uczniowie są bardzo zadowoleni z możliwości, jakie dało im stypendium.  Uważają, że stypendium stwarza uczniom szanse do samorozwoju i mobilizuje do większej aktywności.

Do III edycji programu stypendialnego Zespół Szkół Powiatowych wytypował czworo kolejnych uczniów, którzy chcą inwestować w swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń