2017-04-25T10:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Wicepremier Mateusz Morawiecki odwiedzi Łomżę

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
fot. www.lomza.plfot. www.lomza.pl
REKLAMA
1
0
0

W maju odbędzie się w Łomży konferencja "Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój", której gościem honorowym będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki.

- Premier Morawiecki odpowiedział na zaproszenie, które otrzymał od nas w lutym tego roku. Wtedy to razem z moim zastępcą Andrzejem Garlickim byliśmy w Ministerstwie Rozwoju na konferencji odnośnie elektro-mobilności, tam też mieliśmy okazję porozmawiać z Premierem Morawickim i zaprosić go do Łomży. Szybka reakcja Ministra pokazuje, że Łomża jest miastem dostrzeganym na mapie politycznej Polski, a dzięki temu ważnym i mającym szanse na zrównoważony rozwój - mówił dziennikarzom Prezydent Mariusz Chrzanowski podczas wtorkowego briefingu prasowego.

Konferencja „Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój” odbędzie się 11 maja br. o godzinie 11.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Ma ona pokazać przedsiębiorcom z Łomży i okolic szereg możliwości, jakie daje rządowy Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz ukazać  jego wpływ na  nasze miasto i województwo podlaskie. Główną zasadą Planu ma być zrównoważy rozwój całego kraju w różnych wymiarach: gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym. Jednym z istotnych jego elementów jest skupienie się na miastach  średniej wielkości (122 miasta). - Łomża ma szanse na wiele dużych inwestycji. Firmy, które będą inwestować na naszym rynku i zatrudniać nowych pracowników, mają mieć możliwość zwolnienia od podatku CIT i PIT. Przez następne lata dzięki wsparciu rządowemu możemy uzyskać jeszcze większy rozwój naszego miasta oraz polepszyć komfort życia mieszkańców - komentował Prezydent Chrzanowski.

- Tegoroczna konferencja „Przedsiębiorcza Łomża otwarta na rozwój” jest trzecią z rzędu podnosząca temat przedsiębiorczości w mieście, zatem można powiedzieć, że jest to już wydarzenie cykliczne. Sytuacja biznesu i jego otoczenia, którą zastaliśmy jako nowi gospodarze miasta zostawiała wiele do życzenia. Na pierwszej konferencji, dzięki obecności łomżyńskich przedsiębiorców dowiedzieliśmy się, co z poziomu samorządu możemy zmienić na lepsze i to staramy się sukcesywnie robić - mówił Andrzej Garlicki Zastępca Prezydenta Miasta. Podkreślał, że pierwszym krokiem do rozwoju lokalnej gospodarki jest przyjęty przez Miasto Program Rozwoju Przedsiębiorczości, a  w nim między innymi zwolnienia z podatku od nieruchomości dla firm. - Kolejnym krokiem są śniadania biznesowe, które z powodzeniem odbywają się w Parku Przemysłowym Łomża, na które zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców oraz planujących otworzyć własną firmę – dodawał Andrzej Garlicki.

Ministerstwo Rozwoju wprowadza szereg zmian dla biznesu. To, co nieznane budzi lęk, dlatego majowa konferencja z udziałem Premiera Morawieckiego ma za zadanie przybliżyć specyfikę wspomnianych reform oraz ukazać szanse z nich płynące.

źródło: lomza.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×