eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jedenasty wiec przed więzieniem w Przytułach Starych. Jeden z ostatnich? [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7618
REKLAMA

W niedzielny wieczór przed więzieniem w Przytułach Starych kolejny raz pojawili się demonstrujący. To była już jedenasta manifestacja obok Zakładu Karnego w gminie Rzekuń. Niewykluczone, że jedna z ostatnich.

Od 12 stycznia codziennie przed więzieniem w Przytułach Starych odbywają się wiece poparcia dla osadzonego tu polityka PiS Macieja Wąsika, skazanego na 2 lata więzienia w tzw. aferze gruntowej. Manifestujący domagają się uwolnienia Wąsika, uważając go za ułaskawionego przez prezydenta. Jednocześnie dziś domagali się od ministra sprawiedliwości Adama Bodnara przekazania akt sprawy prezydentowi, który wszczął ponownie procedurę ułaskawieniową.

Jeżeli ktoś myślał, że w niedzielę demonstrujący odpuszczą, to był w błędzie. Wieczorem w okolicy ponownie było głośno.

Manifestujący skandowali hasła, śpiewali patiotyczne pieśni i "wysyłali światełko" z latatek telefonów do przebywającego w więzieniu polityka. Ten, co jakiś czas, gdy skandowano jego nazwisko, podchodził do okna. Co ciekawe, na wiecu pojawili się... strażacy OSP z flagami narodowymi (nie informowano jednak z której jednostki). Zostali oni w szczególny sposób przywitani przez prowadzącą zgromadzenie posłankę PiS Anitę Czerwińską.

Niewykluczone, że to jedna z ostatnich demonstracji w Przytułach Starych. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział bowiem w Super Expressie, że ponownie ułaskawi Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego "żeby ich ratować", a decyzja ma "zapaść jak najszybciej".

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×