2022-03-29T14:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Najpierw billboardy, teraz naklejki. Ostrołęcki spór o światopogląd

REKLAMA
zdjecie 5131
REKLAMA
1
3
10

Niedawno w Ostrołęce pojawił się billboard promujący wsparcie psychologiczne i prawne dla osób "LGBTQIAP". Teraz można zauważyć... naklejki sprzeciwiające się społeczności LGBT. Nim się obejrzeliśmy, spór o kwestie światopoglądowe przeniósł się do przestrzeni publicznej.

W ostatnim czasie przy poczcie w Ostrołęce pojawił się billboard promujący akcję pomocy osobom "LGBTQIAP". Wywołał niemałe poruszenie. "Ostrołęka, tu jesteś u siebie" - takie hasło zapisano na billboardzie, który przygotowała Lambda Warszawa, czyli organizacja działająca na rzecz wsparcia osób, które znalazły się w trudnej sytuacji ze względu na orientację psychoseksualną lub tożsamość płciową, jak również tych, które z tych powodów doświadczały bądź doświadczają dyskryminacji i przemocy. Wizją Lambdy jest "działanie na rzecz tworzenia świata bez opresji, w którym każda osoba stanowi pełnoprawny podmiot życia społecznego".

W ramach kampanii finansowanej z programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy (Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego) promowane było bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne dla osób "LGBTQIAP". Podano numer telefonu do kontaktu.

zdjecie

Kampanie pro-LGBT coraz częściej można zauważyć w przestrzeni publicznej. Przed rokiem w Ostrołęce pojawiły się billboardy z "nastolatkiem LGBT".

57,66 procent uczestników naszej sondy, pytanych o wspomniany billboard promujący wsparcie psychologiczne i prawne dla osób "LGBTQIAP", stwierdziło, że "woli oglądać inne treści w przestrzeni publicznej". W mieście pojawiły się też... naklejki anty-LGBT. Nie wiadomo, kto jest ich autorem, ale są dedykowane tylko naszemu miastu. Ktoś musiał więc wykonać projekt, wyprodukować naklejki i rozklejać je w mieście. Często można dostrzec je na słupach:

zdjecie

Powyższe pokazuje, że spory na tle światopoglądowym przenoszą się do przestrzeni publicznej także w mniejszych miastach. Pytanie tylko, czy to właściwa forma wyrażania siebie i swoich przekonań.

REKLAMA
Więcej o: Ostrołęka, LGBT

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×