zdjecie 6866
2018-10-24T10:16:01+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Projekt „Zbudujmy most między pokoleniami” w III LO [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
zdjecie 6866
0
0
0

„Zbudujmy mosty między pokoleniami” - pod takim hasłem w stadninie Mustang w Dzbeninie odbyło się spotkanie uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego z seniorami z Ostrołęki. Pretekstem do tego międzypokoleniowego spotkania był październikowy Dzień Seniora.

Celem akcji zorganizowanej przez uczniów III LO w ramach projektu Erasmus+ była integracja pokoleń i nawiązanie międzypokoleniowego dialogu. Zaproszeni przez działających w programie Erasmus+ seniorzy zostali serdecznie przywitani przez Halinę Bartłoszewską – koordynatorkę projektu oraz Adriannę Dębek, która przemówiła w imieniu młodzieży. Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej atmosferze, a swoimi występami uświetnili je młodzi muzycy z klasy IB. Seniorzy przeżyli sentymentalną podróż do lat młodości, kiedy Bartek Czaplicki zaprezentował na saksofonie melodie znane szczególnie starszej publiczności. Na gitarze zagrali Alicja Zaorska oraz Kacper Biedrzycki.

Życzliwą i ciepłą relację między reprezentantami obu pokoleń udało się nawiązać dzięki wspólnym działaniom. Nie zabrakło tańca, śpiewu, rozmów. Spotkanie było wyjątkową okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i pasji nie tylko dla młodzieży, ale także dla seniorów. Melodie ludowe na harmonijce zagrał Wiesław Kuskowski, a niezwykle aktywne panie, działające na co dzień w Klubie Seniora, urozmaiciły czas gadką kurpiowską oraz recytacją własnych utworów poetyckich.

- Seniorzy zaimponowali nam swoimi umiejętnościami, spontanicznością i życzliwością. Spotkanie osłodził poczęstunek, przygotowany przez młodzież uczestniczącą w projekcie. Goście byli niezwykle wzruszeni inicjatywą uczniów III LO, a pożegnaniom nie było końca. Cieszymy się, że przed nami wiele takich spotkań i innych aktywności, które będą angażować starszych i młodszych, bowiem program Erasmus+, do którego przystąpiło III LO, planowany jest na dwa lata. Będzie to czas wspólnych przeżyć i doświadczeń – cegiełek w budowaniu międzypokoleniowego mostu – czytamy w relacji ze spotkania przygotowanej przez młodzież.

W przedsięwzięciu wzięli udział nauczyciele: Halina Bartłoszewska, Małgorzata Alomar, Ewa Niewiarowska, Izabela Salis, Marta Sięda, Małgorzata Świderska i Renata Dzierzgowska oraz uczniowie: Ada Dębek, Ola Gawkowska, Weronika Kiełczewska, Adrian Minota, Karolina Pianka, Kinga Skowrońska, Nicol Pliszka, Julia Gutowska, Alicja Zaorska, Kacper Biedrzycki oraz Bartek Czaplicki.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866