2012-11-28T08:17:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Roman Giertych atakuje o. Rydzyka

REKLAMA
zdjecie 2911
fot. youtube fot. youtube
REKLAMA

W ostatnim programie „Tomasz Lis na żywo” w TVP 2 gość Roman Giertych ocenił, że „o. Tadeusz Rydzyk pełni negatywną rolę w tej chwili w życiu publicznym”. W ten sposób były lider Ligi Polskich Rodzin odniósł się do pytania prowadzącego program o przyznaniu o. Tadeuszowi Rydzykowi Orderu Orła Białego.

Prof. dr hab. Krystyna Czuba, medioznawca, była senator i członek rady programowej TVP Polonia zauważyła w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, że „Roman Giertych zmienia swoje poglądy w zależności od koniunktury”.

- Niegdyś był człowiekiem, który był „blisko” Radia Maryja, wykorzystywał je jako środek pewnej promocji. W tej chwili obserwujemy, że ten pan zmienił swoje sympatie, chociażby wobec pana prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie wiem, czy sympatia ta jest prawdziwa, czy tylko koniunkturalna. Wydaje się, że tak - powiedziała profesor.

Jednocześnie zauważyła, że wypowiedzi Giertycha w tym „tonie mogą być mu narzucone”. - Być może dostał pewien nakaz albo po prostu opłaca mu się teraz tak mówić, bo widzi w tym jakieś zyski. Mam wrażenie, że jest on „na usługach” tego, co chce robić w tej chwili - dodała prof. Czuba.

Roman Giertych, niegdyś zagorzały przeciwnik premiera Donalda Tuska i jego ugrupowania, w ostatnim czasie zbliżył się do PO. Takie zachowanie byłego wicepremiera nie dziwi prof. Czuby. - Roman Giertych nigdy nie był człowiekiem o stałych poglądach. Jeżeli jego poglądy były wyraziste, to zawsze był to człowiek o „dziwnie kontrowersyjnych poglądach”. Teraz są one dziwne i zarazem bardzo nieeleganckie - zaznaczyła.

Z kolei w ocenie prof. Piotra Jaroszyńskiego, kierownika Katedry Filozofii Kultury KUL, wypowiedź Romana Giertycha w programie „ Tomasz Lis na żywo” jest jednym z przykładów „takiej osoby, która kiedyś potrafiła zaskarbić sobie życzliwość słuchaczy Radia Maryja, a która teraz znalazła się po przeciwnej stronie, co próbuje udowodnić nadgorliwym atakowaniem Radia i Ojca Dyrektora”.


[źródło: Nasz Dziennik]

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×