zdjecie 473
2012-07-24T06:19:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Genialny” pomysł GDDKiA: Tiry w Ostrołęce przez most Madalińskiego i Stare Miasto

REKLAMA
Według GDDKiA tiry mogłyby jeździć ulicą Kilińskiego (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
Ostrołęka: Zaskakującą propozycję przedstawiła w piśmie przesłanym do władz miasta Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Proponuje w nim, żeby tiry jeździły m.in. ulicą... Kilińskiego.

Przypomnijmy, że prezydent Janusz Kotowski zwrócił się wcześniej do GDDKiA, żeby najcięższy transport skierowała na inne drogi krajowe z pominięciem Ostrołęki.

- W trosce o stan starego mostu i naszych dróg przelotowych podejmujemy działania, żeby wykluczyć z nich przeciążone tiry, należące zwłaszcza do naszych sąsiadów ze Wschodu - zdradza nam intencje miasta wiceprezydent Paweł Stańczyk. - Dodatkowo spodziewamy się ponad 100 tysięcy ciężarówek niebawem dojeżdżających do nowego zakładu Stora Enso. To poważne zagrożenie dla dróg - dodaje.

Ratusz wprawdzie spodziewał się, że nie uzyska od razu aprobaty dla swoich propozycji, jednak dużym zaskoczeniem było wskazanie miastu przez GDDKiA, aby tiry, zamiast obciążać stary most, jechały ulicą Obozową, mostem Madalińskiego, ulicą Kilińskiego do Goworowskiej.

Urząd Miasta sugestii Generalnej Dyrekcji nie bierze pod uwagę i szykuje się do wprowadzenia ograniczeń w ruchu najcięższych samochodów.

- Dokonaliśmy już badań i ekspertyz stanu naszych mostów. Dlatego chcemy podjąć bardziej zdecydowane kroki. Przygotowujemy dokumentację, która pokaże nam, gdzie i jakie znaki powinny być ustawione. Przewidujemy zwolnienie z tych obostrzeń lokalnych przewoźników. Szykujemy się na przykład do wprowadzenia tzw. wag preselekcyjnych, które ważyłyby przeciążone samochody. Na terenie MZK planujemy przygotować specjalny plac, na którym inspektorzy będą kontrolować tiry - zapowiada wiceprezydent Stańczyk. - Szkoda, że GDDKiA nie sprzyja nam w tych zamierzeniach i przesyła, delikatnie mówiąc, „żartobliwe” sugestie wpuszczenia tirów na Stare Miasto - dodaje.
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×